HABER /  GÜNCEL

Arap dünyasındandan konuşulacak Davutoğlu yorumu!

Bu hafta Arap basınında Türkiye ile ilgili eski Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun sosyal medya üzerinden yayınladığı ve büyük yankı uyandıran “tespit ve tavsiyeleri” öne çıktı.

El Arabi El Cedid gazetesinden Yaser Ebu Helala "Partinin davasında zamanında yaslandığı stratejik akıl Ahmet Davutoğlu, kamuoyunun düşüncelerini aktardığı beyanıyla şüphesiz Erdoğan’a büyük bir iş yapmış oldu" yorumunu yaptı. Arap basınında Davutoğlu'yla ilgili şu yorumlar yapıldı:

Komşularla sıfır sorun görüşünün sahibi ve Yeni Osmanlıcılığın filozofu Ahmet Davutoğlu, Erdoğan’a en yakın isimlerden biriydi. Suskunluğunu bozarak 15 sayfalık bir beyan yayınladı.

Ahmet Davutoğlu ayrılma gibi bir durumdan bahsetmedi ancak...

Ahmet Davutoğlu, beyanında partiden ayrılma gibi bir duruma işaret etmedi. Ancak birçok kesim bu açıklamanın, Abdullah Gül gibi partiden uzaklaştırılmış bariz kişileri kapsayacak bir parti kurmak İçin hazırlık olduğunu düşünüyor.

Davutoğlu Erdoğan’a büyük bir iş yapmış oldu

Partinin davasında zamanında yaslandığı stratejik akıl Ahmet Davutoğlu, kamuoyunun düşüncelerini aktardığı beyanıyla şüphesiz Erdoğan’a büyük bir iş yapmış oldu. Ki bu beyan Erdoğan’ı başkan ve lider olarak görmekte ve küçük şahsi projelerin yerine ‘büyük hedeften’ bahsediyor.

GÜNÜN ÖZETİ
ÖNCEKİ HABERLER
İzmir'de ekmeğe zam! Yeni fiyatı ne kadar?
Melania Trump'ın doğum günü fotoğrafı sosyal medyada olay oldu
Hollanda'da 82 yaşındaki Zehra nineye 'Kraliyet Nişanı' verildi
Döviz mevduatı 3 ayda 20 milyar dolar arttı
AK Parti YSK Temsilcisi Recep Özel'den olay iddia CHP'liler o listeyi aldı
Sözleşmeli öğretmenlik mülakat yerleri sorgulama MEB açılıyor
Yorumlar 12 yorum