BIST 7.914
DOLAR 28,98
EURO 31,21
ALTIN 1.866,62
HABER /  GÜNCEL

Aranan bankacıya chat tuzağı

Kendisine iş bulmayı vaat eden bir kadın tarafından bin 250 YTL'sinin dolandırıldığını iddia ederek, polise başvurdu aranan kadını yakalattı

Abone ol

Bursa'da Gülbüz Güney adlı bir kadın, kendisine iş bulmayı vaat eden bir kadın tarafından bin 250 YTL'sinin dolandırıldığını iddia ederek, polise başvurdu.

Şikâyet üzerine soruşturma başlatan polis ekipleri, olayda ummadıkları bir zanlının izine rastladı. Ekipler, peşine düştükleri ve başkasına ait kimlik kullandığını saptadıkları kadının, Bursa'da 2001 yılında bir bankanın Tuzpazarı Şubesi'nde şef olarak çalışırken zimmetine 70 bin YTL geçirip kayıplara karışan Saliha Hatip olabileceğini belirledi.

Osmangazi Araştırma Bürosu, kaçak bankacının internetteki bir sitede 'Alara16' rumuzuyla 'chat' yaptığını tespit etti. Siteye giren polisler, Hatip'le arkadaşlık kurup, Yıldırım ilçesinde meydanda buluşmak üzere randevu verdi. Ekipler buluşma yerine gelen Saliha Hatip'i gözaltına aldı. Evli ve iki çocuk annesi Hatip'in üzerinden Meral Karaduman ve Serap Yıldız adına düzenlenmiş kimlikler çıktı.