HABER /  BİLİM - TEKNOLOJİ

Apple'ın yeni dizi ve film platformuna Turkcell engeli

Apple'ın geçtiğimiz gün özel bir etkinlikte diğer dizi ve film izleme platformlarına rakip olarak tanıttığı Apple TV+ uygulamasının isim hakkı Turkcell'de çıktı.

Turkcell Dijital Medya ve Eğlence Direktörü Barış Zavaroğlu, yaptığı açıklamada Apple'ın yeni uygulamasını kastederek, "Logo bile neredeyse aynı, biz büyük onlar küçük harfle yazıyor" şeklinde konuştu.

Turkcell'in 2014 yılında kullanıma açtığı yerli dijital televizyon platformu TV+ ile ilgili olarak bugün düzenlenen değerlendirme toplantısında konuşan Barış Zavaroğlu, "Türkiye'de TV+'ın isim hakkı bizde. Apple da bu yeni servisiyle buraya geldiğinde, bu markanın zaten alınmış olduğunu görecek. Logo bile neredeyse aynı, biz büyük onlar küçük harfle yazıyor" dedi.

Tesadüf, ama iyi oldu

Turkcell mühendislerinin 2014'te geliştirdikleri TV+ ile 3.6 milyon kullanıcıya ulaştıklarını belirten Zavaroğlu, "Apple'ın dünkü lansmanı tamamen tesadüf oldu. Ama bizim için iyi oldu. Bu alandaki stratejimizin ne kadar doğru olduğunu gördük. TV+'ı önümüzdeki dönem daha fazla duyacaksınız" diye konuştu.

BU FOTO GALERİYE BAKIN
Foto Galeri Netflix'e rakip geldi Apple TV Plus fiyatı ve özellikleri Galeriye Gözat
ÖNCEKİ HABERLER
AK Partili Mücahit Arslan'dan Ankara çıkışı 'Ankara'da farklı yerdeyiz'
Gelinim Mutfakta Burcu'ya bakın kaynana Birsel'den gelinine tam destek
Sırrı Sakık'tan Erdoğan'a yanıt! Ben de anlamadım halbuki..
Galatasaray'da Mitroglou korkuttu
TSK'dan Suriye'de Rusya ile ortak devriye faaliyeti
3 aylar başlangıcı ne zaman 2020 Diyanet
Yorumlar