BIST 1.565
DOLAR 7,47
EURO 9,07
ALTIN 442,49
HABER /  YEREL SEÇİMLER 2019

DSP Lideri'nden sert çıkış: Atatürk kalksa, gelse bunlardan bir tanesini yaşatmaz!

DSP Genel Başkanı Önder Aksakal, CHP ile ilgili "Ana muhalefetteki arkadaşlar 'Atatürk'ün kurduğu parti' diyorlar ya Atatürk kalksa, gelse bunlardan bir tanesini yaşatmaz orada" diye konuştu.

Abone ol

Aksakal, partisince Diyarbakır'ın Çermik ilçesinde düzenlenen mitingde yaptığı konuşmada, DSP'nin rahmetli Bülent Ecevit tarafından 33 yıl önce kurulduğunu söyledi.

"Nereden çıktı bunlar" diyorlar

"Bazılarına rahatsızlık verdiğimiz belli. 'Nereden çıktı bunlar.' diyorlar. Biz halkın içinden çıktık, 33 yıldır buradayız. 27 senedir bu memlekette hükumetlerin bir kenarında dahi olamayanlar DSP'ye laf söyleyemezler." ifadelerini kullanan Aksakal, şöyle konuştu:

"DSP seçimlere katılır. Seçimler bittikten sonra artık herkesin partisidir. Biz de ayrımcılık olmaz. Bu topraklar üzerinde yaşayan herkes bu vatanın her ferdi bizim başımızın üstündedir. Hizmetin en değerlisine layıktır. 31 Mart akşamında sandıkları patlatacaksınız. Çermik semalarında ak güvercinler havalanacak işte o zaman 2023'ün hesabını 1 Nisan'dan itibaren görmeye başlayacağız."

"Atatürk kalksa, gelse bunlardan bir tanesini yaşatmaz orada"

DSP'nin Türkiye'nin yeni ana muhalefet partisi konumuna geçeceğini söyleyen Aksakal, "Bu ana muhalefetteki arkadaşlar 'Atatürk'ün kurduğu parti.' diyorlar ya Atatürk kalksa, gelse bunlardan bir tanesini yaşatmaz orada. Bizler cumhuriyetin çocuklarıyız, cumhuriyetin değerlerini biliyoruz. Kardeşçe yaşamanın temelinin de cumhuriyetimizin değerleri olduğunu hepimiz biliyoruz. Bu rejim, demokrasi, kardeşlik ortamı, bağımsız Türkiye ideali hepimizin idealidir. Bunu koruyup, kollamak zorundayız." değerlendirmesinde bulundu.

Mitingde, DSP Çermik Belediye Başkan adayı Nurettin Akdağ'da bir konuşma yaptı.

ÖNCEKİ HABERLER
Galatasaray'da Mitroglou korkuttu
TSK'dan Suriye'de Rusya ile ortak devriye faaliyeti
Cumhurbaşkanı Yardımcısı, ABD'nin kararına ateş püskürdü!
Korkmaz Karaca'dan nükteli 'İsmail Küçükkaya' paylaşımı
Mehmet Özhaseki açık açık söyledi! İlk günden gönderirim
Fatih Portakal'dan Bakan Pakdemirli'ye sert sözler
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Her biri için 100 TL destekleme ödemesi yapacağız
Arı sütünü kullandığınız şampuanın içine dökün! Ne olduğuna inanamayacaksınız
Galatasaray'ın eski yöneticisinden "kayyum atanabilir" çıkışı!
Meral Akşener'den Bursa iddiası 'Kale sayılan yeri alıyoruz'
Yorumlar 4 yorum