BIST 1.329
DOLAR 7,81
EURO 9,35
ALTIN 449,55
HABER /  GÜNCEL

Aksaray'da karantinaya uymayanlar barınma merkezinde zorunlu gözetimde tutulacak

Son haftalarda yetkililerden karantinada olması gereken pek çok kişinin evinde olmadığı bilgisi geliyor. Aksaray Valiliği de flaş bir adım attı evde karatinaya uymayanların gözaltına alınarak barınma merkezlerine gönderileceğini bildirdi.

Abone ol

Aksaray Valiliği, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında testi pozitif çıktığı halde evde karantinaya uymayanların, kolluk kuvvetlerince gözaltına alınarak belirlenen barınma merkezinde 14 günlük zorunlu gözetime tabi tutulacağını bildirdi.

Valilikten yapılan yazılı açıklamada, karantinanın, özellikle virüsler ve bulaşıcı hastalıkların yayılmasını önlemek için etkin bir tedbir olduğu, bu konuda alınan tedbirlere, kararlara ve kurallara hassasiyetle uyulmasının büyük önem taşıdığı belirtildi.

Hastalığın yayılım hızını kontrol altında tutmak amacıyla yeni önlemler alındı

Açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Aksaray Valiliği İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu kararınca Kovid-19 testi pozitif çıkan veya temaslı hastaların bir kısmının sosyal izolasyonunu temin, fiziki mesafeyi koruma ve hastalığın yayılım hızını kontrol altında tutmak amacıyla bir dizi önlemler alındı. Düzenlenen kurallara tam olarak uymadığı tespit edilenler hakkında düzenlenen izolasyon tedbirlerinin sağlıklı ve etkili şekilde devamının sağlanması, hastaların tam olarak kontrol altında tutulması, kamu sağlığını korumak için özellikle bu tür denetimlerde kurallara uymayan, sadece adli işleme tabi olan şahısların uygun görülecek barınma merkezinde karantina altına alınarak muhafaza altında tutulmalarının daha uygun olacağına oy birliği ile karar verilmiştir.

Alınan karar gereğince koronavirüs testi pozitif çıktığı halde karantinaya alınan ancak buna uymayanlar, kolluk kuvvetlerince gözaltına alınıp belirlenen barınma merkezinde karantina süresince zorunlu gözetime tabi tutulacak.
BU FOTO GALERİYE BAKIN
Foto Galeri Haberler kötü! Diyarbakır'da koronavirüste birinci dalganın ikinci piki yaşanıyor Galeriye Gözat
ÖNCEKİ HABERLER
Merkez Bankası'ndan 10 milyar TL'lik hamle geldi! Piyasada sıkılaştırma adımları
Amanoslar'daki mağara ve sığınakta teröristlerin yaşam malzemeleri bulundu
İnsanlık ölmemiş dedirten şoför Şanlıurfa'da çöp kamyonuyla hastaneye yetiştirdi
CHP'li belediyenin ağaç katliamını gözyaşlarıyla anlattı
KKTC Başbakanı Ersin Tatar: Güney Kıbrıs acayip bir silahlanma içerisinde
Migros kaçta açılıyor ne zaman kapanıyor yeni düzenleme
Yorumlar