BIST 1.578
DOLAR 7,39
EURO 8,98
ALTIN 444,77
HABER /  AK PARTİ

AK Parti'li Mahir Ünal: Bu mücadele milletin iradesini egemen kılma mücadelesidir

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, "Bu milleti yurt dışından talimat alanlar değil, bizatihi milletin kendisi yönetecek. Bu mücadele milletin iradesini egemen kılma mücadelesidir" dedi.

Abone ol

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ünal, Yozgat AK Parti İl Başkanlığı'nın 7'nci olağan kongresine katıldı. Rıza Kayaalp Spor Salonu'nda düzenlenen kongrede konuşan Ünal, devlet ile ilgili kararları alması gerekenlerin milletin seçtikleri olduğunu belirtti.

Ünal, "Tabi ki devleti, milletin seçtiği Recep Tayyip Erdoğan yönetecek. Siyaseti bulaşık, kirli gören, siyasetçiyi itibarsızlaştıran ve devleti siyasetin değil, devleti vesayetçilerin yönetmesini isteyenler, cumhurbaşkanımız ile ilgili vesayet aklı ile düşünenler şöyle diyorlar; 'partili cumhurbaşkanı olur mu?' Siyasi partiler millet iradesinin temsilcisi ise millet iradesinin devlet yönetimine yansıtılması siyaset eli ile oluyorsa, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin duvarında 'Egemenlik Kayıtsız  Şartsız Milletindir' yazıyorsa, devlet ile ilgili kararları alması gereken milletin seçtikleridir. Milletin temsilcileridir" dedi. 

"Mücadelemiz milletin iradesini egemen kılma mücadelesidir"

Ünal, devleti milletin yöneteceğini belirterek, "Tabi ki devleti, milletin seçtiği Recep Tayyip Erdoğan yönetecek. Onların kafasında eski vesayet ve eski parlamenter sistem olduğu için, onların kafasında vesayet üreten, yeri geldiğinde darbe yapan, yeri geldiğinde orduyla, yargıyla, medya ile millet iradesini alaşağı etmeye alıştıkları için millet iradesinin temsilcisi Recep Tayyip Erdoğan'ın ve AK Parti siyasetinin devleti yönetmesinden rahatsızlar. Bu milleti yurt dışından talimat alanlar değil, bizatihi milletin kendisi yönetecek. Burada bulunmamızın amacı, bu milletin iradesine sahip çıkma mücadelesidir. Bu mücadele milletin iradesini egemen kılma mücadelesidir" diye konuştu.

ÖNCEKİ HABERLER
Manisa'da daha fazla dayanamadı! 50 yıllık duvar yıkıldı belediyeyi su bastı
Afyonkarahisar'da yürürken gözaltına alındılar! 594 adet ele geçirildi
KKTC Cumhurbaşkanı Tatar, Rauf Denktaş'ın vasiyetini açıkladı: Türkiye'ye sarılınız
Mbiaye Diagne rüyasını anlattı: Fatih Terim beni ağlattı
Hatay'da ortaya çıktı Türkiye'de ilk kez görüldü: Daha önce gördüklerime hiç benzemiyor
İYİ Partili İsmail Tatlıoğlu: Bizim CHP ile Türkiye'yi birlikte yönetelim iddiamız yok
Menemen Belediyesi'nde 2.5 milyonluk haciz şoku! Süre verildi
RTÜK'ten Halk TV'ye Fikri Sağlar cezası! 'Türbanlı hakime güvenmiyorum'
Mesut Özil'e sürpriz mektup! Almanlar bunu konuşuyor
Koronavirüs tedavisi gören Ermenistan Cumhurbaşkanı Armen Sarkisyan hastaneye kaldırıldı
Yorumlar 1 yorum