BIST 1.454
DOLAR 8,31
EURO 10,11
ALTIN 498,79
HABER /  GÜNCEL

AK Partili belediyede operasyon

Osmancık Belediyesi'nde görev yapan Y.Ş., zimmetine para geçirdiği iddiasıyla açığa alınarak, hakkında suç duyurusunda bulunulduğu bildirildi.

Abone ol

Osmancık Belediyesi Gelir Şefliğinde tahsildar olarak görev yapan Y.Ş., zimmetine para geçirdiği iddiasıyla açığa alınarak, hakkında Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunulduğu bildirildi. Osmancık Belediyesinin resmi internet sitesinden yapılan açıklamada, "İdari soruşturma ve adli kovuşturma süreci devam etmekte olup gelişmeler kamuoyuna açıklanacaktır" ifadelerine yer verildi.

Belediye resmi internet sitesinden konuya ilişkin olarak yapılan açıklamada, tahsildar olarak görev yapan bir personel hakkında soruşturma başlatıldığı belirtildi. İşte o açıklama:

"Belediyemizde tahsildar olarak görev yapan personel hakkında yürütülen idari ve adli soruşturmaya ilişkin şeffaflık ilkesi gereği ve bilgi kirliliğini önlemek amacıyla kamuoyu açıklaması yapılmasına gerek duyulmuştur. Gelir Şefliğinde tahsildar olarak görev yapan ilgili personel hakkında kurum dışı ticari ilişkileri olduğu, borçlu olduğu kişilerce icra takibi başlatıldığı yönünde belediyemize gelen şikayetler nedeniyle idari soruşturma başlatılmıştır. İdari soruşturma neticesinde 'evrakta oynama yaparak zimmete para geçirdiği' yönünde de şüphe oluştuğundan Başkanlık Makamının onayı ile ikinci bir idari soruşturma için muhakkik görevlendirilmiş ve personel açığa alınmıştır. Ayrıca 07.12.2017 tarihinde Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunulmuş, adli makamlarca da kovuşturma başlatılmıştır. İdari soruşturma ve adli kovuşturma süreci devam etmekte olup, gelişmeler kamuoyuna açıklanacaktır. Halkımıza saygıyla duyurulur."

ÖNCEKİ HABERLER
Yunan bakana CHP'li Altay'dan sert sözler
Kritik görevdeki üsteğmen gözaltına alındı!
Erdoğan, Kudüs konusundaki yeni adımı açıkladı
Akşener'in avukatı olduğu iddia edilmişti! Karar verildi
Kızlarım İçin 5.yeni bölüm fragmanı Yaşar ne yapacak?
Siyah Beyaz Aşk 11.bölüm fragmanı Aslı öğrendikleri karşısında ne yapacak?
Dolunay 25.yeni bölüm fragmanı finalle ilgili bomba iddia
Savaşçı 25.yeni bölüm fragmanı aksiyon hiç durmuyor
MHP'li vekilin bu sözleri rekora koşuyor
Almanya'da evsizlere para cezası geliyor
Yorumlar 3 yorum