BIST 1.441
DOLAR 8,46
EURO 10,27
ALTIN 501,15
HABER /  GÜNCEL

Erdoğan, Kudüs konusundaki yeni adımı açıkladı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cibuti Cumhurbaşkanı Guelleh ile görüşmesinin ardından ortak basın toplantısı düzenledi. Erdoğan, Kudüs Tasarısını BM Genel Kurulu'na taşınacağını açıkladı.

Abone ol

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cibuti Cumhurbaşkanı Guelleh ile düzenlenen ortak basın toplantısında Kudüs Tasarısını BM Genel Kurulu'na taşıyacaklarını açıkladı. Erdoğan, BM ülkelerini de çağrıda bulundu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cibuti Cumhurbaşkanı İsmail Omar Guelleh ile Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde görüşmesinin ardından ortak basın toplantısı düzenledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Kudüs'ün tarihi statüsünü değiştirecek bu tehlikeli hamleyi önlemek amacıyla BM Güvenlik Konseyi'ne sunulan karar tasarısı maalesef ABD'nin vetosuna takıldı. Karar tasarısının diğer 14 ülkenin tamamı tarafından desteklenmiş olması önemli ve manidardır." dedi.

BM Güvenlik Konseyi'ne sunulan Kudüs tasarısı ile ilgili Erdoğan, "Şimdi inşallah bu tasarıyı BM Genel Kurulu'na taşıyacağız. Uluslararası toplumun Genel Kurul'da adalet, hakkaniyet ve barıştan yana güçlü bir tavır sergileyeceğine inanıyorum." ifadelerini kullandı.

ÖNCEKİ HABERLER
Akşener'in avukatı olduğu iddia edilmişti! Karar verildi
Kadın 10.yeni bölüm fragmanı Bahar Şirin'i yakalayacak mı?
Siyah Beyaz Aşk 11.bölüm fragmanı Aslı öğrendikleri karşısında ne yapacak?
Dolunay 25.yeni bölüm fragmanı finalle ilgili bomba iddia
MHP'li vekilin bu sözleri rekora koşuyor
Almanya'da evsizlere para cezası geliyor
Rusya'dan flaş iddia: CIA casusu yakaladık
BM'den Türkiye'ye: 2017 inanılmaz bir yıl
Minibüsün çarpma anı saniye saniye böyle görüntülendi!
Tramvayın çarptığı kadın hayatını kaybetti!
Yorumlar 22 yorum