BIST 1.438
DOLAR 8,56
EURO 10,37
ALTIN 513,85
HABER /  POLİTİKA  /  MHP

MHP'li vekilin bu sözleri rekora koşuyor

MHP Adana Milletvekili Muharrem Varlı, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Eşref Fakıbaba'ya dert yandı Türk çiftçisinin bitmek üzere olduğunu söyledi. Varlı'nın TBMM'deki sözleri ise sosyal medyada büyük ilgi gördü.

Abone ol

MHP Adana Milletvekili Muharrem Varlı'nın TBMM'deki sözleri sosyal medyada paylaşım rekoru kırıyor. Muhalefet için değil bir çiftçi olarak konuştuğunu ve yüreğinin yandığını söyleyen Varlı, çiftçinin bitme noktasına geldiğini ileri sürdü. Varlı, ithalata karşı çıktı 2B arazilerinin çiftçilere makul fiyatlarda satışan sunulmasını aksi taktirde bölgede kan dökülebileceğini kaydetti.

TBMM'deki bütçe görüşmelerinde MHP adanı söz alan Muharrem Varlı, Türk çiftçisinin dünyanın en pahalı gübresini kullandığını ileri sürdü. Buğday hasatı başladığında bakanlığın ithalat gerçekleştiğini bu nedenle de fiyatların düştüğünü ileri süren Varlı şöyle konuştu:

"Enflasyon düşsün diye mısır ve buğday fiyatlarını düşürüyorsunuz, peki cips mi, ekmek mi ucuzladı? Eğer muhalefet yapmak için konuşuyorsam Allah belamı versin, ben çiftçiyi korumak için konuşuyorum. Mısır tam çıktı bir ay önce mısır fiyatın 900-800 lira, hasat başladı bir ithalat kararı fiyat düştü 700 lira. Üreticiyi korumak yerine aracıları, tüccarı, faizcileri koruyorsunuz, paradan para kazananları koruyorsunuz."

ÖNCEKİ HABERLER
Almanya'da evsizlere para cezası geliyor
Babalar Günü için süper fırsatlar!
Rusya'dan flaş iddia: CIA casusu yakaladık
Minibüsün çarpma anı saniye saniye böyle görüntülendi!
Tramvayın çarptığı kadın hayatını kaybetti!
Yolcu otobüsünde şok: Mayın ele geçirildi
Otobüs bekleyen kadını bıçakla taciz etti!
HDP Kadıköy ilçe binasına polis baskını
İçişleri'nden Kılıçdaroğlu'na Ataşehir cevabı
Türkiye'den BAE'ye tweet tepkisi! Erdoğan'a saldırmak...
Yorumlar 13 yorum