BIST 7.979
DOLAR 28,93
EURO 31,24
ALTIN 1.889,45
HABER /  MEDYA

Ahmet Davutoğlu ve Ali Babacan'dan sonra bir bakan da parti kuruyor

Beştepe'ye giden CHP'li iddiasıyla gündeme gelen gazeteci Rahmi Turan bu kez yeni partilerle ilgili bomba bir iddiada bulundu. Turan Davutoğlu ve Babacan'dan sonra ANAP ve DYP dönemlerinde bakanlıklar yapan Rifat Serdaroğlu'nun da parti kuracağını yazdı.

Abone ol

Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun öncülüğünde kurulan Gelecek Partisi'nin ardından gözler Ali Babacan'a çevrildi. Yeni parti kurma hazırlıklarında sona gelen Babacan'ın da önümüzdeki günlerde parti kuruluşunu ilan etmesi bekleniyor. Davutoğlu ve Babacan cephesindeki gelişmelerin ardından siyaset kulisleri hareketlenirken, gazeteci Rahmi Turan dikkat çeken bir yazı kaleme aldı.

Yeni bir parti daha kuruluyor

Sözcü Gazetesi'ndeki bügünkü köşesinde yeni bir parti daha kurulacağını duyuran Turan, "Davutoğlu ve Babacan'ın partilerine, bir yenisi daha ekleniyor" dedi.

Çoban ateşi hareketi

Turan, bu yeni parti çalışmalarını "Çoban Ateşi Hareketi" olarak nitelendirirken, "Demokratik merkezde bir parti olacak ve Türk siyasetine yeni bir soluk getirecek" ifadelerini kullandı. Turan, yeni parti hazırlıklarına başlayan ismin ise ANAP ve DYP dönemlerinde bakanlıklar yapan Rifat Serdaroğlu olduğunu duyurdu.

Rifat Serdaroğlu kimdir?

1948 yılında İzmir Bergama’da doğdu. Ege Üniversitesi İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi Maliye Bölümü mezunu. Adalet Partisi Bergama İlçe Başkanlığı yaptı. 1977'de aynı ilçenin belediye başkanlığı görevlerinde bulundu. 1984 yılında DYP İzmir il teşkilatının kurucuları arasında yer aldı. 1985'te ilk kongrede il başkanı seçildi. Parlamento öncesinde serbest çiftçilik yaptı. 1991 Genel Seçimlerinde İzmir 3. bölgeden milletvekili oldu. 1993 yılında Tansu Çiller kabinesinde Sağlık Bakanı olarak görev yaptı. DYP'de yerel yönetimlerden sorumlu genel başkan yardımcılığı ve teşkilatlanmadan sorumlu genel başkan yardımcılığı görevlerinde bulundu. ANAP’a geçti.Yeniden İzmir milletvekili seçildi. Evli iki çocuk babası. İngilizce biliyor.

Bugün hangi yazar ne yazdı?

BU FOTO GALERİYE BAKIN
İzmir'i sağanak ve lodos vurdu! Yollar göle döndü binalara su doldu
Foto Galeri İzmir'i sağanak ve lodos vurdu! Yollar göle döndü binalara su doldu Galeriye Gözat