BIST 1.112
DOLAR 7,57
EURO 8,99
ALTIN 475,42
HABER /  DÜNYA

ABD'yi kasırga vurdu! Yüzlerce kişi mahsur

Dorian Kasırgası bu kez de Ocracoke adasını vurdu! Kuzey Karolina Acil Durum Yönetim Müdürü, kasırgayla ilgili bilgi verirken adada yüzlerce kişinin mahsur kalmış olabileceğini duyurdu.

Abone ol

Dorian Kasırgası, ABD’nin doğusundaki Kuzey ve Güney Karolina eyaletlerinde etkisini gösterirken, Kuzey Karolina Acil Durum Yönetimi Müdürü, yüzlerce kişinin Ocracoke adasında mahsur kalmış olabileceğini duyurdu.

Florida eyaletini vurması beklenen ancak yönünü değiştirerek ABD’nin doğu kıyısına ilerleyen Dorian Kasırgası, dün Kuzey ve Güney Karolina eyaletlerini vurmuş ve Charleston kentinde etkisini göstermişti.

Adada yüzlerce kişi mahsur kalmış olabilir

Kuzey Karolina Acil Durum Yönetimi Müdürü Mike Sprayberry, Kuzey Karolina’nın doğusundaki Ocracoke Adası’nda yüzlerce insanın mahsur kalmış olabileceğini duyurdu.

"Herkesi tahliye etmeyi planlıyoruz"

Ocracoke Adası’nın karşısındaki Hyde İlçesi’nin resmi sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, “Ocracoke sakinleri: Washington County'deki bir sığınağa gereken herkesi, havayoluyla tahliye etmeyi planlıyoruz. Orada yiyecek ve tıbbi ihtiyaçları bulunuyor. Ayrılmak istiyorsanız şimdi hazırlamaya başlayın” ifadeleri kullanıldı.

ÖNCEKİ HABERLER
İstanbul'da otopark değnekçilerine operasyon
İstanbul Havalimanı 30 milyon yolcuya ulaştı
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Ertuğrul Gazi paylaşımı
Meral Akşener'den Canan Kaftancıoğlu mesajı
TFF'den 19.05 açıklaması
Mesut Yılmaz hasta mı hastalığı ne eşi işin aslını anlattı
Yorumlar