BIST 118.713
DOLAR 6,86
EURO 7,81
ALTIN 398,97
HABER /  GÜNCEL

26 Mayıs çocuklar dışarı çıkacak mı 0-14 yaş sokağa çıkma saatleri

Koronavirüs tedbirleri kapsamında 20 yaş altı milyonlarca çocuk yaklaşık 2 aydır evindeydi. 3 haftadır çarşamba günleri 0-14 yaş arası çocuklar dışarıya, parklara çıkabiliyor. Peki yarın yani 27 Mayıs çarşamba günü 0-14 yaş arası çocuklar saat kaçta dışarı çıkabilecek, kaç saat dışarı çıkabilecek.

Abone ol

Yarın çocuklar dışarı çıkacak mı, 0-14 yaş arası çocuklar 27 Mayıs Çarşamba günü yani yarın kaçta dışarı çıkabilecek ve kaç saat dışarıda kalacak araştırmaları arttı. 3 hafta önce uygulanmaya başlanan 0-14 yaş arası çocuklara sokak izni bu hafta da uygulanacak. Çocuklar aileleri ile birlikte belirli saatlerde dışarı çıkabilecek. 15-20 yaş arası gençler ise 29 Mayıs cuma günü dışarı çıkabilecekler. 

Corona virüsü önlemleri kapsamında 20 yaş altı çocuklar için sokağa çıkma yasağı getirilmişti. Vaka sayılarının azalmasıyla birlikte 65 yaş üstü gibi çocuklar için kısıtlamalara esneklik getirildi. 0- 15 yaş grubu çocuklar bu hafta içi belirli saat dilimi ve günlerde dışarı çıkabilecek. Peki, çocuklar ne zaman sokağa çıkacak? 0- 15 yaş grubu çocuklar için sokağa çıkma izni ne zaman saat kaçta?

20 Mayıs Çarşamba ve 22 Mayıs cuma günü 20 yaş altı belirli saat dilimi ve günlerde dışarı çıkabilecek. 0-14 yaş grubu 20 Mayıs Çarşamba dışarı çıkabilecek. 15-20 yaş grubu ise 22 Mayıs Cuma günü dışarı çıkacaklar.

İLK KEZ 13 MAYIS'TA ÇIKMIŞLARDI: Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle alınan önlemler kapsamında sokağa çıkmaları kısıtlanan 14 yaş altı çocuklar, 13 Mayıs'ta uzun bir aradan sonra ilk defa sokağa çıktı.

Hafta sonu sokağa çıkan 65 yaş üstü ve kronik hastalığı olan vatandaşların ardından sokağa çıkma kısıtlaması geçici olarak kaldırılan minikler, park ve bahçelerde eğlenmeyi tercih etti.

Sosyal mesafeye büyük ölçüde riayet eden çocuklar, başta mahalle parkları olmak üzere sahiller ve oyun parklarında enerji attı. Güneşli havanın tadını çıkaran çocukların mutluluğu gözlerine yansıdı.

ÖNCEKİ HABERLER
Muharrem ayı 2020 ne zaman başlıyor? Muharrem orucu kaç gün tutulur?
Yargıtay'dan işçilere haftalık izin müjdesi
Şevval orucu hangi günler tutulur kaza orucu yerine sayılır mı?
Lens'i yollamaya hazırlanan Beşiktaş Gyasi ve Gökhan Töre'yle anlaştı
Fenerbahçe ile Göztepe arasında futbolcu takası!
Maske takılıyken de sosyal mesafe kuralına uyun
Yorumlar