eposta yazdır zoom+ zoom-

Yeni Şafak'dan müthiş Uğur Dündar iddiası

Yeni Şafak'dan müthiş Uğur Dündar iddiası

Yeni Şafak gazetesi yazarı Ozman Özsoy, köşesinde ünlülerin imajları ile ilgili bir takım bilgiler verirken ünlü gazeteci Dündar hakkında da mühtiş bir iddia ortaya attı.

PAYLAŞ tw fb
Eklenme Tarihi: 14-11-2013 09:32 - Güncelleme: 18-10-2015 20:22

Yeni Şafak gazetesi yazarı Ozman Özsoy, köşesinde ünlülerin imajları ile ilgili bir takım bilgiler verirken ünlü gazeteci Dündar hakkında da mühtiş bir iddia ortaya attı.

Üniversite'de İmaj Yönetimi dersi veren Özsoy, köşesinde ünlülerin gerçek isimlerinden söz etti ve Uğur Dündar'ın gerçek soyadının Dindar olduğunu, "gözü yükseklerde genç televizyoncu"nun bu değişikliği yıllar önce neden yaptığını köşesine taşıdı.

İşte Özsoy'un yazısından çarpıcı bir bölüm:

UĞUR DÜNDAR'DAN O İDDİAYA YANIT VAR

Usta gazeteci Yeni Şafak yazarının o iddiasına yanıt verdi: "Eğer soyadım Dindar olsaydı..."

DÜNDAR'IN YANITINI OKUMAK İÇİN BURAYA TIKLAYIN

 

"İmaj Yönetimi'nden söz edilirken, kimi zaman ünlülerin gerçek isimleri de derste konu oluyor. Örneğin, Sibel Can'ın gerçek adının Deniz Engüzel, Seda Sayan'ın Aysel Gürsaçer, Cüneyt Arkın'ın Fahrettin Cüreklibatur, Alişan'ın Serkan Burak, Yılmaz Güney'in Yılmaz Pütün, Yıldız Kenter'in Ayşe Yıldız, Yaşar Kemal'in Kemal Sağdıkgöğçeli, Sezen Aksu'nun Fatma Sezen Yıldırım, Murat Soydan'ın Rüjdan Tercan, Doğuş'un Orhan Baltacı, Müjde Ar'ın Kamile Suat Ebrem olması öğrencilerin dikkatini çekiyor. Bu listeyi ülkemizden ve dünyadan örneklerle onlarca sayfa uzatabiliriz.

Bugünkü dersimizde bu örneklere yeni bir ismi daha ilave edeceğiz.

Ünlü gazeteci Uğur Dündar'ın daha önce soyadı 'Dindar'mış.

Anlayacağınız, soyadından sadece bir harf değiştirmiş.

Bir harf değişikliği bile, anlamı ne kadar farklılaştırıyor değil mi?

Bu bilgiyi, değerli gazeteci Hüseyin Gökçe'nin Han Yayınları'ndan yeni çıkan 'Defterimdeki Ünlülerin 200'ü' başlıklı kitabından aldım.

Kitap elime geçtiği andan itibaren 200 ünlü ismin yaşam hikayesinden anekdotları bir çırpıda okurken, Uğur Dündar'ın anlatıldığı kitabın 338. sayfasında şu satırlar çıktı karşıma; 'Uğur Dündar, ailesinden gelen 'Dindar' soyadını 'Dündar' olarak değiştirdi. Bu tek harfti ama, bu önemli değişiklik, yakışıklı ve gözü yukarılarda yeni bir televizyoncu için önemliydi. Din düşmanı olduğundan değil elbet. Dindar algılanmayı uygun bulmadığından...'

Kimin ad ve soyadını ne şekilde değiştirdiği normal şartlarda kimseyi ilgilendiren bir konu değil elbette. Ama üniversitede 'İmaj Yönetimi' dersi veriyorsanız, bu tür ayrıntılar öğrencilerin ilgisini çeken hoş birer anektod oluyor.

PAYLAŞ tw fb
KİMDİR ?
Uğur Dündar
UĞUR DÜNDAR KİMDİR?

İstanbul ilinin Silivri ilçesi Akören Köyü'nde doğdu. Vefa Lisesi'ni bitirdi. İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Gazetecilik Enstitüsü'nden mezun oldu. 1970 yılında TRT tarafından açılan bir sınav

DEVAMI »

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2019 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro