eposta yazdır zoom+ zoom-

Numan Kurtulmuş'tan sıradışı öneri

Numan Kurtulmuş'tan sıradışı öneri

Bölünmüş İslam dünyası birleşir mi? Kamuoyu HAS Parti Genel Başkanı Numan Kurtulmuş'un sıradışı önerisini konuşuyor.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 31-07-2012 16:09 - Güncelleme: 25-10-2015 06:18

HAS Parti Genel Başkanı Numan Kurtulmuş, ''İslam ülkelerinin dini liderlerinin Süleymaniye Camisi'nde, birlikte bayram namazı kılması'' önerisini Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez'e iletti.

BİRLİKTE KILALIM

HAS Parti'den yapılan yazılı açıklamaya göre, Kurtulmuş, Feshane'de katıldığı Medeniyet Gençliği iftarında, Diyanet İşleri Başkanı Görmez'e, ''Bu bayram, İslam Ülkelerinin dini önderlerini davet edin, birlikte Süleymaniye Camisi'nde Bayram Namazı kılalım. Herkes görsün ki, Müslüman ülkelerin arasında siyasi farklılıklar olsa da bir buçuk milyar İslam dünyası topyekun ayaktadır, aynı inanca sahiptir, aynı kıbleye aynı Kabe'ye yönelmektedir'' dedi.

İftardan sonra da Diyanet İşleri Başkanı Görmez'i arayan Kurtulmuş, teklifinin nedenleri ve doğurabileceği sonuçlar hakkındaki beklentilerini ifade etti.

Görmez de tekliften dolayı Kurtulmuş'a teşekkür ederek, teklifi değerlendireceklerini ve gerçekleştirmek için çaba sarf edeceklerini söyledi.

PAYLAŞ tw fb gp

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro