YAZARLAR

Hadi ÖZIŞIK

Hadi ÖZIŞIK

hadi.ozisik@internethaber.com @hadiozisik rss Eklenme Tarihi: 30 Kasım 2018 08:17 - Güncelleme: 30 Kasım 2018 10:50

Mansur Yavaş'ın sonu ve Cemal Enginyurt

Başkan Erdoğan, Ankara Belediye Başkan Adayı Mehmet Özhaseki 'nin ismini açıklayınca, mertlikten nasiplenmeyen bazı kimseler, karnından konuşmaya başladı:

"Niye Kayserili, Ankara için Ankaralı biri yok muydu?"

"Ankaralı" diye aslında kendini tarif edenler istediğini alamayınca, şer cephesi ile birlikte hareket etmeye başladı. Melih Gökçek'i, Murat Karayalçın'ı... herkes Ankaralı'ydı sanki.

Ankaralı, Kayserili farketmez, olacağı söyleyeyim ben size. 31 Mart'a 4 ay var. Özhaseki, kimileri gibi laf cambazlığı ile iş yapan biri değil. Projeleri ile yol alan başarılı bir belediye başkanıdır. Vakti geldiğinde Ankaralılar'ın kalbine dokunarak projelerini açıklayacak ve istediğini alacaktır. 

Melih Gökçek kadar Ankara'da popülaritesi yok doğru. Ama, önce Kayseri sonra da Türkiye... özellikle Güneydoğu'da Özhaseki'nin yaptıkları ortada. 

"Papaz kılıklı" tiplerin yaydığı fitne-fesata rağmen Özhaseki Ankara'da herkesin, her kesimin kalbine dokunabilirse geçmişdeki başarılarının referansıyla sonuç alması kuvvetle muhtemeldir. Mansur Yavaş veya bir başkası farketmez,  karşısında kim olursa olsun sonucu Özhaseki'nin açıklayacağı yeni projeler belirleyecek.

MHP'nin tam desteği de çok önemli kuşkusuz.  Melih Gökçek'in daha ilk günden Özhaseki'ye arka çıkması, daha da önemli

Mansur Yavaş'a gelince...
Ankara'da karşılığı olduğu muhakkak. Ama Mansur Bey'in Ankara'da Melih Gökçek nefreti ile beslendiği de ayrı bir gerçek. Rozetsiz adayın en büyük projesi Melih Gökçek'ti! Melih Gökçek, olmadığına göre, bu hiç İYİ olmadı!

O balon daha şimdiden sönmeye başladı sanki... 

Yavaş Yavaş!

CUMHUR İTTİFAKI'NIN RUHUNA AYKIRI BİR VEKİL!

 Refah iktidarı dönemindeki sivri isimleri hatırlıyor musunuz? Şevki Yılmaz, bunlardan sadece biriydi? Hasan Mezarcı vardı bir de.Vakitli, vakitsiz konuşur Erbakan'ı sıkıntıya sokarlardı. 

Şimdi, "Erbakan Hoca kimi falakaya yatırırdı" yazıma birkaç günden  beri küfür yağdıran kimi Saadet Partililer yine celallenecek ama gerçek bu. Şevki Yılmaz ve onun gibilerin verdiği zararı çok merak ediyorlarsa, google'ın böğründe yazıyor, açıp okusunlar. 

Neyse...

MHP'li Cemal Enginyurt'a getireceğim sözü.

MHP lideri Devlet Bahçeli'nin "Cumhur ittifakı"nın ruhuna aykırı hareket edilmemesi konusundaki kesin talimatına rağmen, MHP Ordu milletvekili Cemal Enginyurt, Şevki Yılmaz ve Hasan Mezarcı misali, dur durak bilmiyor. Ağzına geleni söylüyor, önüne çıkana saydırıyor. 

"Bu MHP düşmanlığın nedir?" diye, AK Parti'nin ikinci ismi Numan Kurtulmuş'a verip veriştirmiş yine. Eleştirse el hak. Ama eleştiriden öte, nezaketten yoksun konuşuyor, ya da yazıyor. 

Numan Bey, "Af seçimden sonra gündeme alınabilir, şu an gündemde yok" dediği için, MHP düşmanı ilan ediliyor Cemal Enginyurt tarafından:

"(...) Numan Kurtulmuş efendi! İşin gücün, MHP ne diyorsa tersini yapmak. Af diyen yok, ceza indirimi isteniyor. Bu MHP düşmanlığın nedir?

Ne kadar ayıp?
"Numan Kurtulmuş efendi!" nedir ya?
Söz söylemeye elbette hakkın var. Eleştirebilirsin, hem de sabahtan akşama kadar. Ama, az nezaket, biraz saygı, biraz adap, biraz terbiye... bu ne saygısızlıktır? 

Doğrusu, söz konusu Cemal Enginyurt olunca, bu üsluba, pek şaşırmıyorum.  Zira, mazisi kabalıklarla dolu biri.   Türkiye'nin 10. Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer'e karşı aday olmak isteyen MHP'li Sadi Somuncuoğlu'nu da yumruk atmıştı vaktinde. 

Şevki Yılmaz'ı tepede örnek verdiğime bakmayın, kimse kaba saba söylemde ve zorbalıkta bu arkadaşın  eline su dökemez. Sadi Bey'in hürriyetini kısıtlamaktan 20 ay cezaevinde kalınca... herhalde kendine gelmiştir, eski kimliğinden, kişiliğinden uzaklaşmıştır diye düşünmüştüm ama ne mümkün, can çıkar huy çıkmazmış!  Bahçeli'ye rağmen, "Cumhur ittifakı"nın ruhuna fatiha okuyor!

Peki neden Numan Kurtulmuş'u hedef alıyor?
Numan Hoca, gerçekten MHP düşmanlığı mı yapıyor?
Kurtulmuş'u hedef almasının başka bir sebebi olabilir mi acaba?

Enver Yılmaz'ın dili... 
Bir bağlantı, bir kanka vaziyeti falan... olabilir mi?


Hadi Özışık | Sayfanızı Da Tanıtın


PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Mansur Yavaş'ın sonu ve Cemal Enginyurt yazısına yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU YAZIYA YAPILAN YORUMLAR17 YORUM
  • Misafir 03 Aralık 2018 18:03 AKP 3'e bölündü: Kim, nerede? Yerel seçim gündeminin de sıkıştırmasıyla birlikte AKP içindeki ekipleşmeler iyice görünür hale gelmeye başladı.

    CEVAP YAZ 0 1
REKLAM
Hadi ÖZIŞIKDİĞER YAZILARIHadi ÖZIŞIK
TÜMÜ

GÜNCEL YAZILAR TÜMÜ

Dilediğiniz platformdan Bizi izlemeye devam edin! tw gp fb rs
REKLAM
REKLAM

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro