eposta yazdır zoom+ zoom-

Çiçek'ten yeni anayasa açıklaması!

Çiçek'ten yeni anayasa açıklaması!

Meclis Başkanı Cemil Çiçek, yeni anayasa yazım sürecinin başladığını duyurdu.

PAYLAŞ tw fb
Eklenme Tarihi: 04-05-2012 19:14 - Güncelleme: 26-10-2015 00:52

 

Meclis Başkanı Cemil Çiçek, anayasa yazım süreciyle ilgili gazetecilere açıklamalarda bulundu. Süreçle ilgili haberlerde dikkatli olunması gerektiğini söyleyen Çiçek, "Reyting uğruna sürece zarar vermeyin" dedi.

Meclis Başkanı Cemil Çiçek, TBMM Anayasa Uzlaşma Komisyonu'nun yaklaşık 1,5 saat süren toplantısının ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı.

'Çalışmaların süratli bir şekilde devam ettiğini' aktaran Çiçek, gazetecilere anayasa çalışmalarıyla ilgili haberlerde dikkatli olunması uyarısında bulundu.

Anayasa komiyonu üyerini zan altında bırakacak haberlerden kaçınılması gerektiğini söyleyen Çiçek şunları kaydetti:

"Bu süreci sizlerle ve sizler aracılığıyla herkesle paylaşmaya çalıştık. Sürecin en önemli kısmı bu 2. etap çalışmalardır. Bu süreçte bizden kaynaklanmayan bir takım spekülatif haberlerle değerlendirme yapılmamasını rica ediyoruz. Teyit edilmemiş bilgilerin kamuoyuna aktarılmamasını rica ediyoruz. Partilerin yerine konularak haber üretmeyi doğru bulmadığımızı, arkadaşlarımızın hepsinin bundan ciddi ölçüde rahatsız olduğunu ifade etmek istiyoruz."

Komisyonda uzlaşı ve çaba içerisinde çalışıldığını ve bu sürece herkesin olumlu katkı vermesi gerektiğini anlatan Çiçek, 

"Kimse kendisini bir partinin yerine koyarak yorum ve değerlendirme yapmamalı. Anayasa yapım süreci içerinden yetkili olan 12 arkadaşımız bulunuyor. Bunlar tesadüfen bir araya gelmiş 12 kişi değil, partilerimizin karar alarak bildirdikleri kişilerdir. Anayasa yapım sürecini değerlendirirken bu 12 arkadaş tarafından yapılacak açıklama komisyonla ilgili bir değerlendirme konusu olmalıdır. Partilerin yapacağı açıklamalar kendi görüşleridir" diye konuştu.

'REYTİNG UĞRUNA SÜRECE ZARAR VERMEYİN'

Vatandaştan bu süreçte çok büyük destek gördüklerini ifade eden Çiçek, gazetecilere "Şimdi bu katkıyı sizlerden bekliyoruz. Reyting ve haber atlama kaygısıyla sürece zarar vermeyin" dedi.

DETAYLI AÇIKLAMA PAZARTESİ

Çiçek, anayasa çalışmalarıyla ilgili detaylı açıklamayı pazartesi günü yapacaklarını da sözlerine ekledi.
PAYLAŞ tw fb

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2019 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro