eposta yazdır zoom+ zoom-

Altan Tan'dan Cumhurbaşkanı'na sert sözler!

Altan Tan'dan Cumhurbaşkanı'na sert sözler!

BDP Diyarbakır Milletvekili Altan Tan Meclis'te düzenlediği basın toplantısında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

PAYLAŞ tw fb
Eklenme Tarihi: 06-02-2014 13:48 - Güncelleme: 06-02-2014 13:48

Dün Genel Kurul'da kabul edilen internet yasasını eleştiren Tan, bu yasanın demokrasi tarihi açısından "kara bir sayfa olduğunu" kaydetti.

DAHA FAZLA ÖZGÜRLÜK DİYORDUK, ÇİN'İN SEVİYESİNE DÜŞTÜK

"Biz Türkiye'yi daha fazla özgürleştirelim, daha demokratik bir ülke olsun, daha şeffaflık olsun derken döndük dolaştık, İran'ın, Suriye'nin Malezya'nın, Çin'in, Rusya'nın seviyesine indik" ifadelerine yer veren , Başbakan'ın oğlunun hesabına yatırıldığı iddia edilen parayı kimin yatırdığını, neden yatırdığını sordu.

İŞİN ÇİVİSİ ÇIKTI AMA ÇAKACAK KİMSE YOK 

Başbakan'ın bir televizyon kanalını arayarak yayına müdahale etmesini de eleştiren Tan, "Herhangi bir demokratik ülkede başbakan ertesi gün görevde kalabilir mi? Böyle bir şey Almanya'da olsa, Fransa'da olsa, İngiltere'de olsa ertesi gün sabah böyle bir başbakan görevine devam edebilir mi?" ifadelerine yer verdi.

"Bu işin çivisi çıktı ama çivisini çakacak kimse yok" şeklinde konuşan Tan, Cumhurbaşkanı'na Gazeteciler ve Yazarlar Vakfı'nın bir çağrısı olduğu, Cumhurbaşkanı'nı göreve çağırıyoruz dendiği, Cumhurbaşkanı'nın da "ben görevimin başındayım" şeklinde cevap verdiğini hatırlatarak "Bu bir kara mizah" dedi. "Senin Cumhurbaşkanı olduğun bir ülkede Başbakan medyaya aleni telefonlar açıp da talimatlar veriyorsa, ben ne yapayım işte, savcılar ve hâkimler var dersen o zaman biz derdimizi kime anlatacağız" şeklinde konuştu.

PAYLAŞ tw fb

YORUM YAZIN Altan Tan'dan Cumhurbaşkanı'na sert sözler! haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR20 YORUM
  • Amedli 06 Şubat 2014 14:47 Gel diyarbakıra bak kim baskı yapıyor ben bunu iddia ediyorum cvp yaz bana adresimi vereyim seçimde gel buraya misafir ederim seni

    CEVAP YAZ 0 0
KİMDİR ?
Altan Tan
ALTAN TAN KİMDİR?

11 Eylül 1958 yılında Batman'da doğdu. Aslen Mardinlidir. Ailesi Midyat'ın Narlı köyünden kan davası nedeniyle 1840'lı yıllarda Midyat-Estel'e göç etti. Dedesi Hacı Yusuf Tan 1948 yılında Estel'den ayrıldı. Aileni

DEVAMI »

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2019 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro