BIST 1.191
DOLAR 7,97
EURO 9,45
ALTIN 487,20
HABER /  DÜNYA

Zabıta ile seyyar satıcılar arasında gerginlik

İzmir’de seyyar satıcılarla zabıta ekipleri arasında gerginlik yaşandı. Olayların büyümesi sonucu 3 seyyar satıcı yaralandı. <br/>İddiaya gö...

Abone ol

İzmir’de seyyar satıcılarla zabıta ekipleri arasında gerginlik yaşandı. Olayların büyümesi sonucu 3 seyyar satıcı yaralandı.
İddiaya göre, gece saat 00.30 sıralarında Konak Meydanı yakınlarında 6 zabıta görevlisi ile 6 seyyar satıcı arasında başlayan sözlü tartışma arbedeye dönüştü. Darp sonucu yaralanan 3 seyyar satıcı hastaneye giderken, diğer seyyar satıcılar ise Basmane Karakolu’na giderek zabıtalardan şikayetçi oldu. Zabıtalar da ifade için Kemeraltı Karakolu’na götürüldü.
Seyyar satıcılar, pilav satarken alkollü olduklarını iddia ettikleri zabıtaların saldırısına uğradıklarını ve pilav aracının camlarının kırıldığını ileri sürdüler.
Zabıta yetkilileri ise yaptıkları açıklamada, “Bizim arkadaşlarımız oradan geçerken tanıdıkları için seyyar satıcılar arkadaşlarımıza önce sözlü olarak sataşmışlar, sonra da saldırmışlar. Zabıtalar oradan geçiyormuş. Uzun süredir devam eden seyyar satıcılarla mücadelemiz sonucu seyyar satıcıların ‘Bizim peşimizi bırakın, bizimle uğraşmayın’ şeklinde sözlü saldırısı ile başlıyor. Zabıtalarımız seyyar satıcılardan sık sık tehdit aldıklarını da beyan ettiler" dedi.
(İHA)

ÖNCEKİ HABERLER
Hırsızlar böyle yakalandı
Korsan ürünlere geçit yok
Dilek ağacında dilek tuttu
Özel düzenekle 10 bin liralık hırsızlık
Eşini öldürüp intihar etti
Eser Yenenler'in koronavirüs testi pozitif çıktı
Yorumlar