BIST 1.102
DOLAR 7,24
EURO 8,55
ALTIN 464,00
HABER /  DÜNYA

Yunanistan'dan Türkiye ile ilgili skandal açıklama

Ayasofya'nın müzeden camiye dönüştürülmesini 'geri kalmışlık eylemi, dar görüşlü girişim' diye niteleyen Yunanistan Başbakanı, Türkiye'nin 'Batı dünyası ve değerleriyle bağlantılarını kopardığını' söyledi.

Abone ol

AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla Ayasofya'nın müzeden camiye dönüştürülmesine tepki gösteren Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis, "Türkiye, bu geri kalmış eylemle, Batı dünyası ve değerleriyle bağlantılarını koparmayı seçiyor" dedi. 

"TÜM DÜZEYLERDE KARŞILIK"

Miçotakis, "Türkiye'nin bu gereksiz, dar görüşlü girişimi karşısında, Yunanistan vereceği karşılığı tüm düzeylerde değerlendirmektedir" diye ekledi.

Yunanistan Başbakanı, Güney Kıbrıs'ın tek taraflı Münhasır Ekonomik Bölge (MEB) ilan edip Doğu Akdeniz'de sondaj yapmasına Türkiye'nin sondaj misillemesinde bulunmasına koşut yükselen gerileme de değindi. 

AB'YE YENİ YAPTIRIM ÇAĞRISI

Türkiye'den 'bölgenin sorun yaratan ülkesi olma arayışında' ve 'Güney-doğu Akdeniz bölgesinin tamamında istikrara tehdit olmaya evrilen ülke' diye söz eden Miçotakis, 'AB'nin böyle bir ülkeye karşı kesin olarak özel eylem ve yaptırım listesi hazırlaması gerektiğini' söyledi. 

GÜNÜN ÖZETİ
ÖNCEKİ HABERLER
Milli futbolcu Çağlar Söyüncü sezonu kapattı
Marketlerin kurbanlık satışlarına üreticiler ve kasaplardan tepki
Galatasaray'dan yabancı sınırlamasına karşı adım
Trabzon neden havlu attı? Başakşehir şampiyonluğa koşuyor
Alibaba'nın kurucusu milyarlarca dolarlık hisse sattı
Cumhurbaşkanlığı Kabinesi toplandı! Yeni korona yasakları ve okulların açılış tarihi...
Yorumlar 6 yorum