BIST 10.771
DOLAR 32,82
EURO 35,14
ALTIN 2.450,67
HABER /  GÜNCEL

YouTubeda Yunan rezilliği

Ünlü paylaşım sitesi YouTube'da öyle bir video yayına alındı ki Türk halkına en aşağılık yakıştırmayı yapıyor.

Abone ol İnternethaber- ÖZEL
Hacer ALKAN
Video paylaşım sitesi YouTube, bir Yunanlı fanatiğin rezilliğine aracılık ediyor. Siteye Stavraetos nicki ile atılan Atatürk videosu Türk halkını çileden çıkaracak nitelikte.

Atatürk'ün animasyonunu yapan Yunanlı, Ulu Önder'in ağzından çok çirkin sözler yayınlıyor. Video "Merhaba ben Kemal" diye başlıyor ve sonrasında "Gay Türk halkının babasıyım" sözleri duyuluyor. (Bu sözü aktarmayı istemiyorduk ancak, videonun çirkinliğini ve içeriğini anlatabilmek için mecbur kaldık.)

Videonun devamındaki sözler ise yenilip yutulacak cinsten değil. İğrenç yakıştırmalar ve burada asla yayınlayamayacağımız sözler ediliyor.

İngilizce olarak hazırlanan video, "Atatürk'ün Türklük üzerine sözleri" başlığı ile sunuluyor. Üstelik bu video tek örnek değil. Yine aynı bölümde Ulu Önder'in görüntüleri fotomontajla garip şekillere sokularak, Türklere ağır hakaretler ediliyor.

BUSH ANİMASYONUNA GEÇİT YOK

YouTube paylaşım sitesinin bir milleti ve onun liderini bu derece aşağılayan görüntülere nasıl izin verdiği tartışma konusu. Çünkü aynı YouTube, ABD Başkanı Bush ile ilgili çok basit ve sıradan bir animasyona sansür uygulamıştı.

Sadece bu da değil... Ünlü futbolcu Ronaldo'nun sevgilisi olan mankenin görüntülerini de dava üzerine yayından kaldırmıştı.

Ancak Türkiye, Türk ulusuna ve onun kurucusu olan Ulu Önder Atatürk'e yönelik ağıza alınmayacak küfür ve çirkin tanımlamaları yayınlamakta sakınca bulmadı.

TEPKİNİZİ GÖSTERİN

Sadece okur olarak sizlerin değil, yetkililerinde bu videolarla ilgili olarak devreye girmesi gerekiyor. Çünkü bu rezillik, kelimelerle anlatılabilecek gibi değil.

Görüntüleri Yunanlı'nın oyununa gelerek yayınlamak istemiyoruz. Zaten ahlaki olarak da yayına verilebilecek görüntüler değil.

Siz İnternethaber okurlarını YouTube'u, Türk milletini en rezil şekilde aşağılayan bu video nedeniyle protesto etmeye davet ediyoruz. Ulu Önderimize ve Türk milletine yapılan bu aşağılama asla cevapsız kalmamalı ve o video kalkmalı.

BU METNİ GÖNDEREBİLİRSİNİZ

Aşağıdaki İngilizce metni YouTube göndererek tepkinizi dile getirebilirsiniz. Metni bu linke tıklayarak iletebilirsiniz;

YouTube administrators,
The videos you have been still broadcasting contain contemptuous and insulting claims about Mustafa Kemal Ataturk the founder of the Turkish Republic. Also, Turkish nation has been seriously insulted in this still broadcasting video. Because of these reasons, We do condemn you and ask you to stop broadcasting these videos as soon as possible.

(VİDEO: You are broadcasting a video with the title ‘kemal gay turk’ in your web site.)

Metnin Türkçesi;

(Yayınlamakta olduğunuz bu videolar Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu olan Mustafa Kemal Atatürk'e ağır hakaret ve küfürler içermektedir. Ayrıca Türk Milleti ciddi bir şekilde aşağılamaktadır. Bu nedenler sizi kınıyor ve videoların bir an evvel yayından kaldırılmasını istiyoruz.) //