Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan'a dolar eleştirisi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, dövizdeki dalgalanmanın Türk ekonomosindeki kırılganlıktan kaynaklandığını söyleyerek, Merkez Bankası'nı bağımsızlığının korunması gerektiğini ifade etti. Kılıçdaroğlu, Erdoğan'ı ise dolar baronlarını kontrol etmekle suçladı.

BU HABERE YAPILAN YORUMLAR 44 Adet Yorum
ali

hala konuşabiliyormu bu ???

Abdullah GÖKBAYRAK

Şu kesin ve nettirki birileri Dolar ile oynuyor ve acayip paralar kazanıyor,bu kişilerde olası muhtemel içerde dayıları olan birileri zıkkım olsun zehir olsun

Misafir

hem diyorsun türkiyede adalet yok, hemde diyorsun erdogan bana dava acsin, bu ne yaman celiski

Misafir

Yaa sen hala konuşuyormusun siyasetin yüz karası. Utanmadan birde siyaset yapıyorsun.

Misafir

CHPYE GEREK YOK USTUNU ORTEN ORTENE SARAYDA YEMEK MENUSUNE TASARRUF YOK EN KRAL ARABALARDA GEZİLDİ YAZLIKLAR YAPILDI SARAYLAR YAPILDI UCAKLAR KISIYE OZEL KALKTI INSSAT RANTLARI YENI ZENGIN YARATTI EV FIYATLARI BIRDEN 600 OLDU MAASLAR CHPNIN DIKLESMESIYLE 900DEN 1500 CIKTI MILLET VEKILI MASLARI ZAM DEYINCE HEPSI BIRLIK OLUYOR M. VEKILLERI20.000LIRA TATIL PARASI ALIYOR URETİM TESISI YOK . OLAN SATILIYOR TALAN ONA GORE SIZ HUKUMET NEYI SAVUNUYORUZ ZENGIN OLANLAR MALLARINI YURT DISINA LONDRA CIKARDI 1500 ALANLARIN CEBI VERGI VERMEKTEN DELIK BU NE YAAA AYIP HAKKIMI HELAL ETMIYORUM

Misafir

peki bundan 16 sene önceki 16 yılda ödenen faiz neymiş? ve o kadar borç alınmasına rağmen bu ülkeye ne icraat yapılmış?

gaye

merkez bankası milli değil. şirketlerin malı... bu ülkeyi düşündüklerinden emin değilim ve açıkçası hiç güvenmiyorum. sorumluluk hükümette ise karar da hükümette olmalı. dolar 2 kat artana kadar güya bizim (!) ve güya bağımsız (!) merkez sadece seyretti.

Naci

Hiç okumadan; bıktık artık senden KK. RTE iktidarını indirecek adam sen değilsin ama önünde bir engelsin. “Sen acaba gizli REIS cimisin”gibi ergen yaklaşımları bırak ve uza gitttt

Bu Fakir

"Mahkemelerin terazisine ne kadar güveniyorsun da kendine dava açılmasını istiyorsun!" demezler mi adama...

bhr

boş adamın boş lafları....... kk

Doğrucu

Amaaaaaaaan kardeşim herkes kendi tarafına çekiyo kimse de ben suçluyum doğrusu şu demiyo yav vatandaşım da işini biliyo fırsatçılığa devam kimsenin kimseden anladığı yok tam bir curcuna ne olacağı da belli değil...

Misafir

DOLARI VATAN HAINLERI HIRSIZLAR YÜKSELTIYOR

osman

Dış güç yok ise pkk pyd deaş dhkpc yi kuran kurduran türkiyenin üzerine salan türkiyenin milyarlarca zarar etmesini sağlayan KİM?

Misafir

Gece londra borsasını açtırıp doları 5-6yüz'e çıkaranda bizim ikdidarmı sn. Kılıçtaroğlu

Emre

2013'te dolar 1.7 lira, borsa 90 bin, faizler yüzde 4.5 idi... Gezi olayları, 17-25 aralık, 15 Temmuz darbesi.. PKK, FETÖ, DHKPC vs terör örgütlerinin saldırıları.. Dibimizde Suriyede, Irakta savaş.. İran-Suudi Arabistan-İsrail arasında soğuk savaşlar.. İran yaptırımlardan dolayı Hürmüz boğazını kapatmayı planlıyor.. Akdenizde Rusya, ABD, İngiltere petrol ve doğalgaz savaşları.. Dünya 3.dünya savaşının eşiğine gelmiş... ABD Türkiye dahil İran, Rusya, Çin, Kanada AB ülkeleri hemen her ülkeye ek vergiler, yaptırımlar uyguluyor... Arkadaşlar soruyor? Dış güçler nerede? Dolar neden artıyor? İnanılmaz ama gerçek. Başka gezegende mi yaşıyorlar acaba?

alevi ibo

Sayin kilicdar oglu lütfen senden tek ricam bu soruma cevap ver ver sen gursel erol elazig millet vekili temiz durust ülkesini bayragini. Ataturk ve ismet pasayi çok seven bir milletvelidir gursel erolu partiden ihrac ettin teroristlerin cenazesine katilan sahte chpli sezgin tanrikuluya Halen sahip cikiyorsun yüzün hiç kizamiyormu vicdanin rahatmi. Ataturk ismet pasayi sevenlere saygilar sevgiler

Emre

ABD'nin doları ve ek vergileri ülkelerin ekonomilerini etkilemek için bir cezalandırma aracı olarak kullandığını, sadece Erdoğan değil, Rusya, Çin, AB ülkelerinin liderleri de söylüyor. Lütfen gündemi yakından takip edin, size oy veren eğitimli, kültürlü seçmenizi yanıltmayın. Size kalsa 16 senedir batıyoruz. Bu millet 15 Temmuz darbesinin üstesinden gelmiş, dolar manipülasyonunun da, ekonomik sıkıntıların da elbette üstesinden gelecektir.

Recep

Yav he he. Bir devlet başkanı dediği Dünyanın ekonomik ve askeri anlamda süper gücü ABD başkanı. Yahu sen önce bir araştır. Türkiyede piyasalar kapalı iken Londra üzerinden yüklü miktarda dolar alarak, doların saatler içerisinde 7.2 liraya çıkmasını sağlayan iki ABD bankası hangisi onu araştır. 9 seçim kaybetmesine rağmen halen bu adama haklı diye yorum yapanlar olduğu sürece bu adam o koltuğu sittin sene bırakmaz.

Recep

CHP'yi HDP'nin sözcüsü haline getiren sizler ekonomiden anlasaydınız SKK'yı batırmazdınız. Bir oy CHP'ye bir oy HDP'ye diyerek HDP'lileri meclise sokan sizler, ABD'nin ve ABD başkanının Türkiye ekonomisini, Türk lirasını hedef alan sözlerini hiç mi takip etmiyorsunuz? ABD'nin birçok ülke ile birlikte Türkiyeye getirdiği ilave vergilerden habersiz misiniz? ABD'nin İran ve Rusyaya koyduğu ambargonun Türk ekonomisini etkilemeyeceğini mi sanıyorsunuz?

Recep

Türkiye'de bütün piyasalar kapalı iken dolar nasıl oluyor da saatler içerisinde 4.9 liradan 7.2 liraya fırlıyor? Ekonomik kırılganlıktan mı? Yoksa Londra üzerinden çekilen operasyondan mı? Koltuğu bıraksın ve bunun üzerinde biraz düşünsün.

Misafir

Bizde akpye oy verdiğini yedik :))))))))))))))))))))))

ahmet

kılıçdaroğlu resepsiyon menüsünü de eleştirmişti... haberde yer verilmemiş..

kadir

AKP ye oy verdim bu seçimde ama Kiliçdaroglunun bu açiklamalarina imzami atarim. Bir tweetle kriz olusuyorsa burda bir tuhaflik vardir demektir. Oy verdigime de pismanim.özelestiri vermek yerine dis güçleri gündeme getirerek rantin üzeri örtülemez. Yaziktir, günahtir bu memlekete.

Pepe

Para basiyorlar muhalefet daha uyanamadi isi.

Misafir

Kılıçdaroğlu neden haklı?.................. On altı yılda dışarıya ödedikleri faiz 156 milyar dolar!..Sadece Faiz!............. Kimin parası bu? Bu ülkenin fakir-fukarasının parası.