Cari açık rakamları açıklandı art arda 4 kez fazla verdi

Yurt içinde piyasaların merakla beklediği cari işlemler rakamları açıklandı. Ödemeler dengesi, art arda dördüncü ayda fazla vermeye devam ederek kasımda 986 milyon dolar fazla verdi. 12 aylık cari işlemler açığı ise 33.9 milyar dolara geriledi.

BU HABERE YAPILAN YORUMLAR 10 Adet Yorum
Misafir

Birisi yazmış..."...dünyanın en güzel havalimanı,boğaza üçüncü köprü..." Ben de ilave edeyim...Marmaray,Şehir Hastaneleri..Evet buraya kadar güzel de...Ama hepsi de el parasıyla yapılmış oldukları için 13 yıldan 25 yıla kadar rehinli!Yani devlet kendi gücüyle 4 yıl içinde yapıp da sahibi olacağı,örneğin köprü için 25 yıl süreyle haraç ödüyor! Şehir hastaneleri de aynı...Ne büyük bir başarı değil mi?

hasan

o yüzden 2 milyar dolarlık yabancılara daha 2 gün önce tahvil sattınız

hasan edur

cari acık artAR TABİ ESNAFLAR SİFTAHSIZ KAPATIYOR İŞYERLERİNİ.dışarıdan gelen mal azalınca cari acık düşer ama içerideki ateş artar.millet 6 aydır harcasmalarını iyice kıstı.dolar kuru yüzünden daha önce aldığı malı 2 katına almak zorunda iç piyasada ithal mal satışı durunca cari açık düşer allah aşkına nasıl yapıyorlar bu hesabı.6 aydır eskisi gibi araba-telefon bilgisayar alan varmı.ülkemizde satılan malların yüzde 80 i ithal dolayısıyla satışlar düşünce ithalat düşüyor.

şahaneyiz

bardağın dolu tarafını görün,nankörlük etmeyin. dünyanın en güzel havalimanı,boğaza üçüncü köprü,yollar,tokiler... daha ne istiyorsunuz,azıcık teşekkür etmeyi,şükretmeyi deneyin.

Ha şöyleee

Kardeşim, asgari ucretliysen 10-15 binlik telefon, 5-10 binlik televizyon alma, 1500-2000 lik telefon ve 1500-2000 lik televizyon HR işini görür, üstelik yerlisi de var..

Mehmet Ali

Rakamların ne ifade ettiğini bilmezseniz yanılırsınız. Piyasada para kalmadığı için iç pazara yönelik ürünler tamamen dış pazara kaydırılıyor. İhracat bu sebepten artıyor. Yine sanayicide para olmadığı için dışarıdan ürün ithal edemiyor, küçülmeye gidiyor. İthalat da bu sebepten azalıyor. Sonra birileri de bunu müjde olarak sunuyor!

SÜRPRİZ DİİL Kİ

Anımsayınız,IMF bizden borç alabilmek için adeta yalvarıyor.AB sırf bizi kıskandığı için içine almıyor.Aslında sınıf atladık ancak bir kısım KÖR VATANDAŞ bunu farketmek istemiyor.Olay kısaca budur!

ahmet yurtseven

ithalat yapacak para kalmadı da ondan

hakkı

yani vatandaş ithal ürünlere değilde yerli ürünlere daha fazla ağırlık verse dengeyi koruyacağız.

Misafir

O zaman neden biz istifade edemiyoruz.neden petrol hala zamlanoyir.biz degil iddiacilar uzun kulaklıdır.