BIST 1.483
DOLAR 7,17
EURO 8,73
ALTIN 415,28
HABER /  EKONOMİ

Yörsan'ın iflas talebi mahkemece kabul edildi Kayyum atanmıştı

Bir dönem en büyük 500 sanayi kuruluşu listesinde yer alan Yörsan firmasının iflas talebi Balıkesir'in Susurluk Asliye Hukuk Mahkemesi'nde görülen davada kabul edildi. Türkiye'nin en bilinen gıda devleri arasındaki Yörsan'a geçen yıl kayyum atanmıştı.

Abone ol

1984 yılında Türkiye'nin ilk beyaz peynir fabrikasını kurarak sektörde öncü firmalar arasına giren Yörsan Gıda'dan kötü bir haber geldi. Yörsan'ın iflas talebi mahkemece kabul edildi. Şirkete geçen yıl kayyum atanmıştı..

Küresel kriz ve ardından gelen korona virüs pandemisi nedeniyle zor günler yaşayan firmalar art arda konkordato ve iflas vermeye başladı. Bir çok ünlü firmanın konkordato açıkladığı dönemde iflas eden şirket sayıları da arttı.

Listeye son eklenen firma ise özellikle süt ve süt ürünlerinde Türkiye'nin marka değerlerinden olan Yörsan oldu. Gıda üzerine faaliyet gösteren ve geçen yıl kayyum atanan Yörsan firmasının iflas talebi kabul edildi.

Mahkeme iflasa karar verdi

Balıkesir Susurluk Asliye Hukuk Mahkemesinde görülen davanın karar duruşmasına alacaklı şirket avukatlarıyla Balıkesir'de bulunan bazı süt kooperatiflerinin yöneticileri katıldı. Hakim, Yörsan Gıda Mamülleri Sanayi ve Ticaret AŞ'nin iflasına karar verdi.

İflasın bugün itibarıyla açılmasına hükmedilirken, iflas açıldığının İflas Müdürlüğüne ve Susurluk Ticaret Müdürlüğüne derhal bildirilmesi kararlaştırıldı.

En büyük 500 sanayi kuruluşu listesine girmişti

İstanbul Sanayi Odası’nın açıkladığı en büyük 500 sanayi kuruluşu listesine de giren Yörsan’ın temeli 1964 yılında Yörükler Gıda Limited Şirketi olarak atıldı. 1984 yılında Türkiye’nin ilk beyaz peynir fabrikasını kuran Yörsan 4 yıl önce özel sermaye fonu Dubai merkezli Abraaj Group’a satıldı.

BU FOTO GALERİYE BAKIN
Foto Galeri Emekliye SMS ile 80 lira kredi müjdesi! PTT veriyor işte yapılması gereken tek işlem Galeriye Gözat
ÖNCEKİ HABERLER
İzmir'de deprem gerçeği yapı stoku yaşlı
İzmir'de deprem gerçeği yapı stoku yaşlı
Cuma günü okunacak dualar ve zikirler
Çanakkale'de evlilik çetesi çökertildi! Kadın üye yakınlaşma sağlayıp arkada işi bitiriyordu
İsrail'de bir günde 1464 yeni Kovid-19 vakası kaydedildi
THY 18 yaş altına veli ya da vasi ile seyahat etme zorunluluğunu kaldırdı
ABD'den Çin'e Doğu Türkistan yaptırımı! Listeler açıklandı
cuma günü dileklerin kabulu için okunacak dua hangisi?
Konya'da zihinsel engelli gencin katili akraba çıktı! Cinayetin sebebi 2 yıl önceye dayanıyor
İBB'deki atama CHP'yi karıştırdı! Yalçın Bayer'den olay yazı
Yorumlar 24 yorum