BIST 1.531
DOLAR 7,46
EURO 9,01
ALTIN 410,60
HABER /  GÜNCEL

Yolsuzluktan tutuklanan CHP'li Menemen Belediye Başkanı Serdar Aksoy görevden alındı

İÇİŞLERİ Bakanlığı, İzmir'in Menemen ilçesi Belediye Başkanı Serdar Aksoy'u, geçici tedbir kararı olarak görevden uzaklaştırdı. Aksoy, yolsuzluk soruşturması kapsamında tutuklanmıştı.

Abone ol

İçişleri Bakanlığı son dakika açıklamasıyla "Menemen Belediye Başkanı Serdar Aksoy, geçici tedbir kararı olarak Bakanlığımızca görevden uzaklaştırılmıştır" duyurusu yaptı. CHP'li Aksoy, yolsuzluk soruşturması kapsamında tutuklanmıştı. İçişleri'nden yapılan açıklama şöyle:

"İzmir ili Menemen Belediye Başkanı Serdar Aksoy hakkında; Bakanlığımız Mülkiye Başmüfettişlerince yürütülen soruşturmalar ile Menemen Cumhuriyet Başsavcılığınca “zimmet suçu” kapsamında yürütülen 2020/ 7447 sayılı soruşturmanın devam etmesi ve adı geçenin bu dosya kapsamında Menemen Sulh Ceza Hakimliğinin 2020/392 sorgu sayılı kararıyla tutuklanması üzerine, Anayasanın 127’nci maddesinin dördüncü fıkrası ile 5389 sayılı Belediye Kanunun 47’nci maddesi gereğince İzmir ili Menemen Belediye Başkanı Serdar Aksoy geçici tedbir kararı olarak Bakanlığımızca görevden uzaklaştırılmıştır."

Ne olmuştu?
İzmir'in Menemen ilçesinde başlatılan soruşturmada aralarında CHP'den istifa eden Belediye Başkanı Serdar Aksoy, bir belediye başkan yardımcısı ve belediye yetkililerin de bulunduğu toplamda 29 kişi geçen gözaltına alınmıştı..

Aksoy'un da aralarında bulunduğu kişilere yönelik "zimmet ve irtikap" iddialarıyla ilgili soruşturmada gözaltına alınan 27 zanlıdan 23'ü adliyeye sevk edilmiş ve Belediye Başkanı Serdar Aksoy sulh ceza hakimliğince serbest bırakılmıştı. Aksoy, savcılığın itirazı üzerine ise tutuklanmıştı.

ÖNCEKİ HABERLER
Zaharova'dan Dağlık Karabağ açıklaması: Türkiye ile temas halindeyiz
2-4 Mart VarVar İndirimi'nde süper fırsatlar!
Aziz Yıldırım, Saffet Sancaklı’ya sahip çıktı
Irak'ta terör örgütü PKK'nın karargâh mağarası tespit edildi MSB paylaştı
Doya Doya Moda Özde kimdir kaç yaşında kaç kilo?
Galatasaray'da 7 kişi kadroda yok
Ziraat Türkiye Kupası 5'inci Tur eşleşmeleri belli oldu
İş adamlarına tuzak kurup 1.7 milyon gasp eden çete çökertildi
HSK 11 hakim ve savcıyı Yargıtay'a üye seçti
Antalya'da lüks cipteki infaz! Ölen 3 kişinin de tabancada parmak izi bulundu
Yorumlar