BIST 118.475
DOLAR 6,87
EURO 7,80
ALTIN 397,44
HABER /  EĞİTİM

YKS sınavına girecekler dikkat! ÖSYM Başkanı'ndan dikkat çeken iki uyarı

İhlas Haber Ajansı

ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün, 27-28 Haziran tarihlerinde gerçekleşecek YKS hakkında sosyal medya hesabından açıklamalarda bulundu.

Abone ol

ÖSYM Başkanı Halis Aygün, 2 gün sürecek Yüksek Öğretim Kurumları Sınavı'nın (YKS) 3 oturum şeklinde gerçekleşeceğini hatırlattı.

Aygün, “Birinci oturum 27 Haziran Cumartesi günü saat 10.00’da gerçekleşecek olan TYT, 2’nci oturum 28 Haziran Pazar günü saat 10.00’da gerçekleşecek olan AYT ve 3’üncü oturum ise Pazar günü saat 15.30’da gerçekleşecek olan YDT sınavı. Sınava girecek adaylara TYT'de 120 soru için 165 dakika, AYT'de 160 soru için 180 dakika, YDT'de 80 soru için 120 dakika süre verilecek. Ayrıca korona virüs ile mücadele kapsamında sınav binaları sınavlardan önce dezenfekte edilecek” dedi.

''En fazla bir yakını gelsin''
Aygün, sınav günü bina önlerinde oluşabilecek yığılmayı engellemek için adayların en fazla bir yakını ile sınava gelmesi çağrısında bulundu. Sınav bahçelerine aday ve görevliler dışında hiç kimsenin alınmayacağına değinen Aygün, şöyle devam etti: “Sınav binasına girişte, bina içerisinde ve sınav binasından çıkışta adayların sosyal mesafeyi korumaları için görevliler tarafından yönlendirme yapılacak.

Bina girişinde adaylara maske dağıtılacak
Bina girişinde adayların ellerine dezenfektan uygulanacak. Bina girişinde adaylara maske dağıtılacak. Bina girişinde adaylara el dezenfektanı dağıtılacak. Adaylar kendi maskeleri, siperlikleri ve el dezenfektanlarıyla sınava girebilecek.”

GÜNÜN ÖZETİ
ÖNCEKİ HABERLER
Mahkemeden Real Market işçilerine açılan dava red kararı
Giresun LGS taban puanları nitelikli okullar 2020 yüzdelik dilimleri
İngiltere Türkiye'den dönen vatandaşlarına karantina uygulamasını kaldırıyor
Çorum 2020 lise taban puanları nitelikli okullar LGS yüzdelik dilimleri
AK Parti ile CHP arasında kritik görüşme! Baro kanun taslağı...
Hande Acar boşandı instagramda duyurdu Hande Acar kimdir yaşı kaç?
Yorumlar