BIST 5.192
DOLAR 18,81
EURO 20,43
ALTIN 1.164,91

Yıldız Tilbe Kimdir?

Kürt ve Zaza kökenli olan Yıldız Tilbe aslen nereli ve kaç yaşında? Müzik dünyasının çılgın kadını Yıldız Tilbe, şarkıları ile müzik dünyasına ismini altın harflerle kazıdı. Peki Yıldız Tilbe kaç kez evlendi ilk eşi kimdir ve magazin gündeminden uzak olan kızı kimdir? Yıldız Tilbe 16 Temmuz 1966 tarihinde İzmir'in Gültepe semtinde doğdu. Aslen Kürt ve Zaza kökenli olan Yıldız Tilbe, 6 çocuklu ailenin en küçük çocuğudur. Aile...

Kürt ve Zaza kökenli olan Yıldız Tilbe aslen nereli ve kaç yaşında? Müzik dünyasının çılgın kadını Yıldız Tilbe, şarkıları ile müzik dünyasına ismini altın harflerle kazıdı. Peki Yıldız Tilbe kaç kez evlendi ilk eşi kimdir ve magazin gündeminden uzak olan kızı kimdir?

Yıldız Tilbe 16 Temmuz 1966 tarihinde İzmir'in Gültepe semtinde doğdu. Aslen Kürt ve Zaza kökenli olan Yıldız Tilbe, 6 çocuklu ailenin en küçük çocuğudur. Aile arasındaki takma ismi Yadigar olan Yıldız Tilbe'nin annesi Altun, Tuncelili ve Zaza kökenlidir. Yıldız Tilbe'nin babası da Kürt kökenli ve ismi Ali'dir. Yıldız Tilbe'nin babası mevsimlik işçi olarak çalıştığı için ünlü sanatçı orta ikinci sınıfta okulundan ayrılmak zorunda kaldı. Küçük yaşlardan itibaren şarkı söylemeye başlayan Yıldız Tilbe, şöhret olmadan önce bir evlilik geçirmişti.

YILDIZ TİLBE'NİN EŞİ VE KIZI KİMDİR : Yıldız Tilbe ünlü olmadan önce küçük yaşta bir evlilik geçirdi. 18 yaşından küçükken yaptığı ilk ve tek evlilği oldu. Yıldız Tilbe'nin eşinin ismi Güngör Karahan. 1984 yılında Güngör Karahan ile evlenen Yıldız Tilbe 5 yıl sonra 1989 senesinde boşanmıştı. Yıldız Tilbe'nin bu evliliğinden ilk ve tek çocuğu dünyaya geldi.

Yıldız Tilbe'nin medyanın gündeminden uzak duran kızının ismi Sezen Burçin. Yıldız Tilbe'nin ilk eşi ile olan evliliğini yürütemedi ve boşandı. İkinci evliliğinden sonra teşettüre giren Sezen Burçin Karahan'ın şu an bu evlilikten 2 çocuğu var. Yıldız Tilbe kendisinden 17 yaş küçük olan kızı Sezen Burçin Karahan ile erken yaşta torun sahibi de oldu.

Yıldız Tilbe'nin kızını gördünüz mü? Evlenince kapanmışYıldız Tilbe'nin kızını gördünüz mü? Evlenince kapanmışYıldız Tilbe'nin kızını gördünüz mü? Evlenince kapanmışYıldız Tilbe'nin kızını gördünüz mü? Evlenince kapanmışHABERİN FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYIN


YILDIZ TİLBE'NİN MÜZİK KARİYERİ
: Yıldız Tilbe eşinden boşandıktan sonra İzmir'de çeşitli gece kulüplerinde şarkıcılık yapmaya başlamıştır. Sahneye ilk olarak 1990 yılında Cengiz Özşeker'in patronu olduğu bir kulüpte başlamıştır. 1991 yılının sonlarında Sezen Aksu, Yıldız Tilbe'nin ismini duyup kendisini dinlemeye gitmiş ve vokalistlik teklif etmiştir.

Sezen Aksu'nun teklifini kabul eden Yıldız Tilbe İstanbul'a gelmiş ve ünlü sanatçının evine yerleşip bir süre onun yanında yaşamıştı. Sezen Aksu'nun bir süre vokalistliğini yapan Yıldız Tilbe 'Delikanlım' şarkısı ile müzik dünyasında unutulmayacak bir çıkış yaptı.1994 yılında çıkardığı bu albüm ile şöhret olan Yıldız Tilbe, bir çok hit şarkıya imza attı. 

YILDIZ TİLBE'NİN ESRAR SORUNU : 1996 yılında narkotik şube tarafından sanatçının evine yapılan baskında bir miktar esrar bulunmuş ve Yıldız Tilbe üç gün gözaltında tutulmuştu. Esrardan kurtulmak için Balıklı Rum Hastanesinde bir süre tedavi gören Yıldız Tilbe, aynı yıl çıkardığı "Aşkperest" albümü ile ilgi göremeyince sıkıntılı bir dönem yaşadı.

2001 yılında çıkardığı "Gülüm" isimli albümü ile yıldızı yeniden parlayan Yıldız Tilbe, 2002 yılında çıkardığı "Haberi Olsun" isimli albümüyle de yerini tescilledi. 2003 yılında yayınladığı "Yürü Anca Gidersin" isimli albümündeki her şarkı hit oldu ve ünlü sanatçı günümüzün en başarılı bestecisi ve yorumcusu olarak ismini zirveye kazıdı. 

YILDIZ TİLBE'NİN KARSER HASTALIĞI : Yıldız Tilbe 2004 yılında rahim kanserine yakalandı.  Ankara Hacettepe Tıp Fakültesi'nde tedavi gören Yıldız Tilbe ameliyat olmuş ve rahmi alınmıştı. Yıldız Tilbe, hastalığıyla ilgili şunları söylemişti:

-“Bunu ailem dışında kimseye söylemedim. Çok şükür ki daha önceden çocuğum olmuş. Yoksa bu durum beni yıpratabilirdi. Hastalığım döneminde büyük bir aşk yaşadım, çok aşıktım. Sadece onu düşünüyordum. Sürekli aklımdaydı. İnsanın bir derdi olunca o vücudunda bir sorun olarak çıkabiliyor. Hastalandıktan sonra kendisini tamamen unuttum. Şimdi her şeyin o kadar kafaya takılmaya değer olmadığını, gereksiz şeylerle üzülmemem gerektiğini öğrendim.
 
Yıldız Tilbe'nin albümleri: Almadığı ödül kalmayan Yıldız Tilbe en çok üretim yapan sanatçılardan biri. İşte albümleri : 1994: Delikanlım
1995: Dillere Destan, 1996: Aşkperest, 1998: Salla Gitsin Dertlerini
2001: Gülüm, 2002: Haberi Olsun, 2003: Yürü Anca Gidersin
2004: Yıldız'dan Türküler

2004: Sevdiğime Hiç Pişman Olmadım, 2005: Papatya Baharı
2006: Tanıdım Seni, 2008: Güzel, 2009: Aşk İnsanı Değiştirir
2010: Hastayım Sana, 2011: Oynama, 2013: Yeniden Eskiler Arabesk
2014: Şivesi Sensin Aşkın, 2015: Yıldız Tilbe, 2016: Oynat
2017: Sevgililer Günü