BIST 1.443
DOLAR 8,56
EURO 10,39
ALTIN 510,87
HABER /  SAĞLIK

Yeni koronavirüs araştırmasıyla ortaya çıktı! 4 kat daha ağır geçiriyorlar

İskoçya’da yapılan araştırmaya göre, diyabet hastalarının koronavirüsten diğer hastalara göre daha fazla etkilendiği açıklandı.

Abone ol

İskoçya’da ilk vakanın görüldüğü 1 Mart’tan 31 Temmuz’a kadar Covid-19 virüsünü kapan kişiler üzerinde yapılan araştırmaya göre, virüsü kapan bin 82 diyabet hastasının yaklaşık yüzde 90’ının hastalığı daha ağır geçirdiği açıklandı. Daha önce yapılan araştırmalarda İngiltere’de Imperial College of London tarafından yapılan bir araştırmada, ülkede corona virüs vakalarının zirveye çıktığı Mart ve Nisan aylarında çocuklarda görülen tip 1 diyabet hastalığının neredeyse iki katına çıktığı belirtilmişti.

Ağır geçirme olasılığı 4 kat daha fazla
İskoçya’da yaklaşık 320 bin diyabet hastasının bulunduğu açıklanırken bunlardan bin 82’sinin (yüzde 0,3) enfekte olduğunun altı çizilirken kalan 5 milyon 143 binlik nüfusun 4 bin 81’inin (yüzde 0,08) enfekte olduğu açıklandı. Şeker hastalarının corona virüs geçirme olasılığının şeker hastası olmayanlara göre dört kat daha fazla olduğu açıklanan araştırmada, ölüm oranlarının da aynı seviyede olduğu belirtildi.

ABD Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezleri'nin (CDC) tahminlerine göre ise 2020 yılında geçtiğimiz yıllara göre diyabet sebebiyle ölümlerin yüzde 15’in üzerinde artacağı açıklanmıştı.

ÖNCEKİ HABERLER
Fenerbahçe'nin istediği Zinckernagel ilk kez konuştu
Bitcoin ile yüksek kazanç sağlama fırsatı
Kovid-19 ile mücadelede tedbirler sonuç getirdi! Ağır hasta ve aktif vaka sayısı düşüyor
Fenerbahçe'de iki ayrılık kesinleşti
Tamer Karadağlı evlilikleri ilk eşi kimdir?
2021 Emlak vergisi ve Motorlu Taşıtlar Vergisi tutarları belli oldu
Fenerbahçe'de koronavirüsü alarmı! İşte o yasak listesi
Hatay'da salgın onları da vurdu! Satışlar yüzde 80 azaldı
Beyoğlu'nda dehşet! Boğazından bıçaklayıp kaçtı
Coca-Cola İçecek'in Türkiye'deki tüm fabrikaları 'Sıfır Atık' statüsüne geçti
Yorumlar