BIST 7.855
DOLAR 28,91
EURO 31,14
ALTIN 1.883,06

Volkan Bozkır Kimdir?

1950 doğumlu olan Volkan Bozkır Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesini bitirmiştir. Volkan Bozkır, Dışişleri Bakanlığında sırasıyla, Stuttgart Başkonsolosluğu Muavin Konsolosu, Bağdat Büyükelçiliği Başkâtibi, OECD Daimi Temsilciliği Müsteşarı, New York Başkonsolosu, Bükreş Büyükelçisi ve AB nezdinde TC Daimi Temsilcisi görevlerinde bulundu. Ayrıca Başbakanlık Dışişleri Danışmanlığı, Cumhurbaşkanlığı Özel Kalem...

1950 doğumlu olan Volkan Bozkır Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesini bitirmiştir.

Volkan Bozkır, Dışişleri Bakanlığında sırasıyla, Stuttgart Başkonsolosluğu Muavin Konsolosu, Bağdat Büyükelçiliği Başkâtibi, OECD Daimi Temsilciliği Müsteşarı, New York Başkonsolosu, Bükreş Büyükelçisi ve AB nezdinde TC Daimi Temsilcisi görevlerinde bulundu.

Ayrıca Başbakanlık Dışişleri Danışmanlığı, Cumhurbaşkanlığı Özel Kalem Müdürlüğü ve Dışişleri Başdanışmanlığı, AB Genel Sekreter Yardımcılığı, Dışişleri Bakanlığı AB’den Sorumlu Müsteşar Yardımcılığı ve AB Genel Sekreterliği görevlerini yürüttü. Romanya Ulusal Liyakat Madalyası ve “Şövalye” düzeyinde “İtalya Liyakat Nişanı” hamilidir.

24. Dönemde TBMM Dışişleri Komisyonu Başkanlığına ve Türkiye-ABD Parlamentolararası Dostluk Grubu Başkanlığı ve Türk-Rus Toplumsal Forumu Eş Başkanlığı görevlerini yürüten Volkan Bozkır 62. Hükümette Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci görevini üstlendi. İngilizce ve Fransızca bilen Bozkır, evli ve 2 çocuk babasıdır.

Bozkır, 64. hükümette Avrupa Birliği Bakanı görevini yürütüyor.