HABER /  GÜNCEL

Venezuela muhalefetinden trafiği kilitleme çağrısı!

VENEZUELA'da Ulusal Meclis, muhaliflere saat 16.00 - 18.00 arasında trafik ışıkları ve otobüs duraklarına çıkarak trafiği durdurma çağrısı yaptı.

ABD destekli Venezuela muhalefeti, kendini geçici devlet başkanı ilan eden Ulusal Meclis (AN) Başkanı Juan Guiado'nun 16 Mart'ta açıkladığı ve sivil itaatsizlik eylemleri içeren "Özgürlük Operasyonu" çerçevesinde yeni sokak eylemlerine başlıyor.

"Barışçıl, disiplinli ve organize"

AN'nin basın biriminden paylaşılan yazılı açıklamada, Guaido tarafından ilan edilen söz konusu eylem planına işaret edilerek "Barışçıl, disiplinli ve organize" bir şekilde "Devlet başkanlığı gaspının bitirilmesi için" 16.00 - 18.00 saatleri arasında Venezuelalılardan otobüs durakları ve trafik ışıklarında toplanarak araç akışını durdurmaları çağrısı yapıldı.

Ne olmuştu?

Guaido, 16 Mart'ta Carabobo kentinde taraftarları ile buluşmuş ve muhalefete kalıcı sokak eylemleri ile sivil itaatsizlik çağrısı yapmıştı. Venezuela'da ABD'nin desteğini alan Juan Guaido, 23 Ocak'ta başkent Caracas'ta düzenlenen mitingde kendini geçici devlet başkanı ilan etmiş ve ABD'nin yanı sıra birçok batı ve Latin Amerika ülkesinin desteğini almıştı.

GÜNÜN ÖZETİ
ÖNCEKİ HABERLER
Comolli'den Ozan Tufan'a sürpriz mesaj
Karadzic'e müebbet cezası Bosnalıları sevindirdi
Down Sendromu nedir belirtileri ve kromozom farkı nasıl anlaşılır?
Down Sendromu Günü 21 Mart önemi nedir? Down Sendromu günü sözleri
İsmail Kartal: Fenerbahçe kalesi yıkılmaz
Askerlik yerleri sorgulama 2020 ekranı açıldı TC ile giriş
Yorumlar 3 yorum