BIST 1.321
DOLAR 8,00
EURO 9,53
ALTIN 464,76
HABER /  GÜNCEL

Tuvaletin duvarına yazılan taciz yazısı üniversiteyi karıştırdı!

Dokuz Eylül Üniversitesi'nde tuvaletin duvarına bir akademisyenin ismi verilerek "İstemediğim halde vücuduma dokundu" yazısı yazılarak taciz iddiasında bulundular.

Abone ol

Dokuz Eylül Üniversitesi'nde bazı kadın öğrenciler, öğretim elemanlarının kullandığı tuvaletin kapısına uzun süredir Profesör İ.K tarafından taciz edildiklerini yazdılar. Söz konusu iddiayla ilgili açıklama yapan sosyoloji bölümü öğrencileri, İ.K tarafından sürekli tacize uğradıklarını ve hukuki sürecin başlatıldığını söyledi.

Tuvalet öğrencilere kapatıldı

İddiaya göre, yazıyı farkeden dekanlık söz konusu yazısı hemen sildi ve tuvaleti öğrencilerin kullanımına kapattı. Söz konusu iddiaya ilişkin sosyoloji bölümü öğrencileri Twitter üzerinden açıklama yaptı. Açıklamada şu ifadeleri yer verildi:

"Sistematik taciz, hakaret, tehdit" iddiası

"Dokuz Eylül Üniversitesi Sosyoloji Bölümü öğrencileri olarak bu konuda bir açıklama yapma gereği duydu. Tweette bahsi geçek kişi aynı bölümün öğretim üyesi İ.K'dır. Bölümün kurulduğu 2014 senesinden beri birçok arkadaşımız kendisinin sistematik tacizlerine, hakaretlerine ve tehditlerine maruz kalmıştır. Kendisi hedef olarak seçtiği kadın öğrencileri, yalnızlaştırarak tepki göstermelerine engel olmuş, tepki göstermeleri durumunda notla tehdit etmiş ve tacizlerine boyun eğmeleri durumunda ise çeşitli vaatlerde bulunmuştur."

Tespit edilen kişi sayısı 8

"Edebiyat Fakültesi Dekanlığına ve gerekli yerlere başvurularda bulunuldu fakat süreç uzatıldı. Arkadaşlarımız ailelerinden ve çevrelerinden çekindikleri ve isimlerinin bilinmesini istemedikleri için bu olayı şimdiye kadar sosyal medyaya yansıtmamıştır. Çünkü okulumuzun bizim yanımızda olacağını düşünmüştük. Fakat görülen o ki bu durumla ilgili bir kamuoyu oluşturmadan çözülmesi imkansız durumda. Tespit edebildiğimiz, haberimizin olduğu tacize uğrayan şimdilik 8 kişi."

"Odaya kilitliyor, ahlaksız mesajlar atıyor"

"Bu rakam dışında hakaret ve tehditlerine uğrayan birçok erkek arkadaşımız da var. Kadın arkadaşlarımızı vize/ Final notlarını sisteme girmek için yardım isteme bahanesiyle odasına kitleyip sarılmaya, öpmeye çalışmış, genellikle gece yarısından sonra ahlaksız mesajlar atmıştır."

İşte tuvaletin duvarına yazılan yazı:

ÖNCEKİ HABERLER
Down Sendromu Günü 21 Mart önemi nedir? Down Sendromu günü sözleri
İsmail Kartal: Fenerbahçe kalesi yıkılmaz
Fenerbahçe'yi uçuracak golcü: Hee-chan Hwang
Sahra Işık kaç yaşında Survivor Sahra kimdir?
İngiltere'ye sığınan İranlı'ya İncil'i göstererek reddettiler
Kuzey Ege'de feribot seferlerine fırtına engeli
Yorumlar 1 yorum