BIST 1.417
DOLAR 8,15
EURO 9,70
ALTIN 457,31
HABER /  GÜNCEL

Van'da koronavirüs skandalı! Valilik açıkladı

Van'da hastane için randevu alan bazı vatandaşlar hastaneye gitmek yerine akraba ziyareti gerçekleştirdi. Valilik, 112 aracılığıyla hastaneye gidenler nedeniyle hatlarda kitlenme olduğunu açıklayarak gerekli önlemlerin alındığını duyurdu.

Abone ol

VAN'da bazı vatandaşların hastane için izin alıp akraba ziyareti gerçekleştirdiği belirlendi. Van Valiliği yaptığı açıklamada ‘Sokağa çıkma kısıtlamasında bazı vatandaşlarımızın 112 Acil Komuta Merkezini arayarak hastaneye gitmek için izin istedikleri ancak hastane yerine akrabalarına bayram ziyareti gerçekleştirdikleri belirlenmiştir’ ifadelerini kullandı.

Van'da sokağa çıkma kısıtlamasında bazı vatandaşların 112 Acil Komuta Merkezini arayarak hastaneye gitmek için izin istedikleri ancak hastaneye gitmek yerine akrabalarına bayram ziyareti gerçekleştirdikleri belirlendi.

Valilikten yapılan açıklamada, yeni tip koronavirüsle (Kovid-19) mücadele tedbirleri kapsamında uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasının sürdüğü belirtildi.

Bu kapsamda kent genelinde gerekli önlemlerin alındığı bildirilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Sokağa çıkma kısıtlamasında bazı vatandaşlarımızın 112 Acil Komuta Merkezini arayarak hastaneye gitmek için izin istedikleri, ancak hastaneye gitmek yerine akrabalarına bayram ziyareti gerçekleştirdikleri belirlenmiştir. Bu amaçla yoğun bir şekilde arayıp asılsız ihbarda bulunan vatandaşlarımızdan dolayı 112 Acil Komuta Merkezi ihbar hattımız kilitlenmiş durumdadır. Bundan dolayı merkezimize ulaşmak zorunda olan acil tıbbi desteğe ihtiyacı bulunan vatandaşlarımız, 112 Acil Komuta Merkezine ulaşamadığı için ambulans sevki yapılamamakta ve hastalarımız hastaneye sevk edilemediği için mağdur olmaktadır."

Hayati önem arz eden bu konuda asılsız ihbarlarda bulunarak sistemi kötüye kullanan vatandaşların uyarıldığı açıklamada, başkalarının sağlık hizmetlerinden faydalanma hakkının gasp edilmemesinin insani bir tutum olduğu vurgulandı.

ÖNCEKİ HABERLER
Gül siyasete girecek mi? Ali Babacan cevap verdi
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan telefon diplomasisi
Güney Kore'de ulaşım araçlarında maske takılması zorunlu hale getirildi
Türkiye'nin 2020 bal üretim hedefi 110 bin ton
Sadık Albayrak'ın acı günü
Şehit annesinin dileğini polisler yerine getirdi
Galatasaray'da Belhanda ve Feghouli ile yollar ayrılıyor
AK Parti ve MHP itiraz etti İBB sosyal yardım taleplerini durdurdu
Şırnak'ta PKK'nın evlerinden ettiği vatandaşlar TOKİ'nin yaptığı konutlara kavuştu
Kocaeli'de 3 yaşındaki çocuk çöp kamyonunun altında can verdi
Yorumlar 14 yorum