BIST 114.809
DOLAR 6,86
EURO 7,76
ALTIN 396,96
HABER /  GÜNCEL

Uyuşturucu Baronu Zindaşti hakiminin para trafiği dudak uçuklattı! Aylık 173 bin lira

İranlı uyuşturucu baronu Naci Şerifi Zindaşti ve 3 adamı hakkında tahliye kararı veren hâkim Cevdet Özcan 16 ayda zengin oldu! 16 Aylık maaşı 173 bin lira olan Özcan'ın hesabına yatan toplam para 966 bin lira...

Abone ol

İranlı uyuşturucu baronu Naci Şerifi Zindaşti ve 3 adamı hakkında tahliye kararı veren hâkim Cevdet Özcan hakkında “görevi kötüye kullanmak” ve “rüşvet almak” suçlarından soruşturma izni verilmesinin ardından Zindaşti ve adamları hakkında 9 ayrı suç işledikleri gerekçesiyle Emniyet tarafından hazırlanan fezleke ve hakim Özcan’ın bilirkişi heyeti tarafından incelenen hesap hareketleri de dava dosyasına girdi. Özcan'ın 16 aylık tek gelir kaynağı maaşı 173 bin 793 TL olmasına karşın hesabına 966 bin 670 TL para yatırıldığı tespit edildi.

16 aylık maaş ödemesi 173 bin lira

Bilirkişi raporunda Cevdet Özcan’ın maaş geliri, EFT, havale yoluyla para girişleri, harcamaları ve mal varlığına ilişkin bilgiler yer aldı.  Eşi M. Özcan ve 3 çocuğunun çalışmadığı bilgisine yer verilen raporda, Özcan’ın tek gelir kaynağının bordrolu maaşı olduğu belirtildi. Raporda 1 Ocak 2018 ile 30 Nisan 2019 tarihleri arasında Özcan’ın maaş ödemesi toplam 173 bin 793 TL olarak hesaplandı.

966 bin lira yatmış, 826 bin lira harcamış

Özcan’ın maaşı dahil bu tarihler arasında hesabına yatan toplam paranın 966 bin 670 TL olduğu giderlerinin toplamının ise 826 bin 871 TL olduğu ifade edildi.

Ocak 2019'da 6 ay ücretsiz izne çıkmış

Özcan’ın her bir maaşının 1 Ocak 2018 ile 1 Ocak 2019’a kadar 12 bin ile 15 bin arasında yatırıldığı, 17 Ocak 2019 tarihinden itibaren kendi isteğiyle 6 ay süreyle ücretsiz izne çıktığı bilgisi de yer aldı.

Adliye'deki bankamatikten kendi hesabına sık sık 4 bin lira yatırmış

Adliyedeki bankamatikten kendi hesabına sık sık 4 bin TL yatırmış
Özcan’ın detaylı hesap dökümünde adliyedeki bankamatikten kendi hesabına sık sık bin ile 4 bin arasında para yatırdığı görüldü.

Özcan'ın gayrimenkul varlığı

Gayrimenkul incelemesinde ise Özcan’ın Başakşehir’de 26 Ocak 2015’te yaklaşık 500 bin TL’ye bir ev aldığı 2017’de ise 110 bin TL kâr ile sattığı belirtildi.

Raporda, Özcan’ın ardından 2018’de Tuzla’da 310 bin TL değerinde bir konut aldığı ve üzerine kayıtlı bir araç olduğu tespit edildi.

Ne olmuştu?

Naci Şerifi Zindaşti, Sarıyer’de girdiği silahlı çatışma sonrası 6 kişiyle birlikte gözaltına alınmıştı. Zindaşti ve 3 adamının avukatı 19 Ekim 2018’de “tutukluluk incelemesi” için İstanbul Nöbetçi Sulh Ceza Hâkimliği’ne başvurmuş, başvuruyu değerlendiren İstanbul 5. Sulh Ceza Hâkimi Cevdet Özcan, Zindaşti ve beraberindeki 3 şahsı “tahliye” etmişti.

Uyuşturucu ticareti ve terör örgütü yöneticiliği gibi birçok suçtan kaydı bulunan Zindaşti ile 3 adamı, tahliyenin ardından yurtdışına kaçmıştı. Özcan hakkında Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı’nca hazırlanan ve işadamı Doğan Kasadolu’nun “ihbar eden”, Orhan Ünğan’ın ise müşteki sıfatıyla yer aldığı iddianamede, Özcan’ın Zindaşti’yi tahliye etmesi karşılığında rüşvet aldığı öne sürülmüştü.

Burhan Kuzu'nun Zindaşti ve adamlarıyla fotoğrafları ve telefon trafiği çıkmıştı.

Burhan Kuzu 'o hakimi aradım' demişti

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, Eski AK Parti milletvekili ve TBMM’de Anayasa Komisyonu Başkanı Burhan Kuzu’nun, Zindaşti’yi serbest bırakması için Hakim Cevdet Özcan’ı aradığı ortaya çıkmıştı. Kuzu da Özcan'ı aradığını kabul etmişti. Savcılık Kuzu hakkında dava açmıştı.

GÜNÜN ÖZETİ
ÖNCEKİ HABERLER
Evde bakım maaşı haziran ödemesi ne zaman başlayacak?
Nuri Şahin'den Fenerbahçe'ye kötü haber
Hilal Kaplan: Gezi ruhu dediğiniz faşizmin ayak seslerinden ibaretti
Beştepe'de normalleşme adımları! Erdoğan kalabalık toplantılara katılmayacak
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay'dan şehitler için başsağlığı mesajı
Cuma hutbesi 10 temmuz konusu nedir Diyanet
Yorumlar 17 yorum