BIST 1.557
DOLAR 7,48
EURO 9,04
ALTIN 442,02
HABER /  DÜNYA

Umut veren yeni gelişme! Koronavirüsün ölüm oranı geriliyor

Yapılan bir araştırmaya göre corona virüs ölüm oranı, hafif veya asemptomatik vakalar da dahil edilince daha önceki tahminlerden daha düşük seviye geriliyor.

Abone ol

İlk olarak 2019’un son günlerinde Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan corona virüs (COVID-19) salgını nedeniyle gezegenimizde neredeyse etkilenmeyen ülke kalmadı.

862 milyon kişiye bulaşan virüs nedeniyle dünya genelindeli ölümler 42 binin üzerine çıkmış durumda. Ancak yapılan yeni bir araştırmaya göre corona virüsten ölüm oranı, önceki tahminlerden daha düşük.

Yüzde 0.66’ya geriliyor
CNN International’ın Lancet Bulaşıcı Hastalıklar tıp dergisinde yayınlanan araştırmadan derlediği habere göre, salgın nedeniyle yaşanan ölüm oranı hafif veya asemptomatik vakalar da dahil edilince yüzde 0.66’ya geriliyor. Aynı habere göre, corona virüs nedeniyle meydana gelen ölüm oranı yüzde 0.66’ya gerilese bile bu onu hala yüzde 0.1 ölüm oranı olan mevsimsel gripten daha az ölümcül yapmıyor.Ölüm oranı yaş gruplarında değişti

Söz konusu çalışma ile önceki araştırmalarla tutarlı olarak, ölüm oranının yaş grupları arasında büyük ölçüde değiştiği de tespit edildi. Yayınlanan sonuçlara göre corona virüs nedeniyle ölüm oranı 0-9 yaş arası çocuklarda yüzde 0,0016 olarak saptandı. Bu oran 80 yaş ve üstü kişilerde yaklaşık yüzde 7,8'e kadar yükseldi. Yüzde 1'i hastaneye kaldırılıyor

30 yaş altı kişilerinse sadece yüzde 1'inin hastaneye kaldırıldığının altını çizen araştırmacılar bu yaş grubu için ölüm oranının binde 1 ila 2 arasında değiştiğini belirtildi. Daha önce yapılan bilimsel araştırmalarda corona virüsün ölüm oranı yüzde 2 ila 3 arasında gösterilmişti.

ÖNCEKİ HABERLER
Kıvanç Tatlıtuğ yaşı kaç aslen nereli Kıvanç Tatlıtuğ eşi kimdir?
Diyanet Almanya'da koronavirüsten etkilenen borçlu camiler için yardım kampanyası başlattı
HDP Mazıdağı Belediye Başkanı Nalan Özaydın'a koronavirüs tahliyesi
Funda Kocabıyık kimdir aslen nereli? Funda Kocabıyık eşi kimdir?
Başakşehir İkitelli Şehir Hastanesinin yolunu Bakanlık yapacak
İstanbul mart ayı enflasyon rakamları! İTO açıkladı
Uşak Valisi kimdir vatandaşı azarladı Funda Kocabıyık kimdir, nereli?
Ahmet Nur Çebi: Liglerin kaderi için bir netlik bulunmamakta
İran’da korona virüsünden ölenlerin sayısı 3 bin 36’ya yükseldi
Gıda alışverişinde koronavirüsten korunmanın yolları
Yorumlar 1 yorum