BIST 8.302
DOLAR 27,21
EURO 28,82
ALTIN 1.676,90
HABER /  GÜNCEL

Ukrayna ile Rusya arasındaki müzakerelerde bir sonraki tur Türkiye'de yapılacak

İhlas Haber Ajansı
İhlas Haber Ajansı

UKRAYNALI müzakereci David Arahamiya, Ukrayna ile Rusya arasındaki müzakerelerde bir sonraki turun 28-30 Mart tarihlerinde Türkiye'de yüz yüze yapılacağını açıkladı.

Abone ol

UKRAYNA'nın müzakere heyetinde yer alan parlamento üyesi David Arahamiya, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Rusya ile devam eden müzakerelerin bir sonraki turunun 28-30 Mart tarihlerinde Türkiye'de yapılacağı duyurarak, "Bugün video konferans yoluyla yapılan müzakerelerde bir sonraki turun yüz yüze olarak 28-30 Mart tarihlerinde Türkiye'de yapılmasına karar verildi. Ayrıntılar daha sonra gelecek" ifadelerini kullandı.

Rus heyetine başkanlık eden Rusya Devlet Başkan Yardımcısı Vladimir Medinsky ise yaptığı açıklamada, "Ukrayna tarafı ile video konferans yoluyla yapılan görüşmelerde bir sonraki turun 28-30 Mart tarihlerinde yüz yüze gerçekleşmesi kararı alındı" dedi.

Rusya ve Ukrayna arasındaki müzakerelerin birkaç turu Belarus'un Brest bölgesinde yüz yüze yapılmış ardından görüşmelerin çevrimiçi olarak devam etmesi kararı alınmıştı.