HABER /  EKONOMİ

Türkiye'den 6 Avrupa ülkesine vize muafiyeti

Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada Avusturya, Belçika, Hollanda, İspanya, Polonya ve Birleşik Krallık 2 Mart'tan itibaren turistik amaçlı seyahatlerinde vize muafiyeti sağlandığı duyuruldu.

Abone ol

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hami Aksoy, Türkiye'nin, Avusturya, Belçika, Hollanda, İspanya, Polonya ve Birleşik Krallık'a vize muafiyeti sağlamasıyla, turizm potansiyeli, ticari, ekonomik ve kültürel ilişkilerin daha da geliştirilmesinin amaçlandığını bildirdi.

Sözcü Aksoy, Türkiye'nin, bazı Avrupa ülkelerine vize muafiyeti sağlamasına ilişkin kabul ettiği karar hakkında bir soruya yazılı yanıt verdi.

''180 günde 90 gün süreyle vize muafiyeti sağlanması kararlaştırılmıştır''
Aksoy, "Avrupa Birliği (AB) Schengen bölgesi üyelerinden Avusturya, Belçika, Hollanda, İspanya, Polonya ve Birleşik Krallık vatandaşlarına, 2 Mart'tan itibaren Türkiye'ye gerçekleştirecekleri turistik amaçlı seyahatlerinde her 180 günde 90 gün süreyle vize muafiyeti sağlanması kararlaştırılmıştır." ifadesini kullandı.

Hedef turizm  potansiyelini artırmak
Bu adımla, anılan ülkelerle turizm potansiyelimizin artırılmasının hedeflendiğini belirten Aksoy, öte yandan, ticari, ekonomik ve kültürel ilişkilerin daha da geliştirilmesinin amaçlandığını kaydetti.

BU FOTO GALERİYE BAKIN
Foto Galeri Almanya'yı sarsan kafe saldırısından fotoğraflar Galeriye Gözat
ÖNCEKİ HABERLER
Atalanta Valencia'yı paramparça etti
Leipzig, deplasmanda Tottenham'ı devirdi
Borsa günü düşüşle tamamladı
Los Angeles Galaxy, Messi için teklif yapmaya hazırlanıyor
Pentagon'dan İdlib açıklaması
Bugün marketler açık mı bayramda market çalışma saatleri-26 Mayıs
Yorumlar 5 yorum