BIST 1.547
DOLAR 7,50
EURO 9,06
ALTIN 442,56

Almanya'yı sarsan kafe saldırısından fotoğraflar

ALMANYA'nın Hanau kentinde üç nargile kafeye düzenlenen silahlı saldırıda en az 11 kişi yaşamını yitirdi. Ölenlerden 5'inin Türk olduğu belirtiliyor. Saldırganlardan birinin aşırı sağcı Tobias R. olduğu ve saldırıyla ilgili bir mektup ve video bıraktığı iddia ediliyor.

Almanya'nın Hessen eyaletindeki Hanau kentinde gerçekleştirilen silahlı saldırıda en az 11 kişi hayatını kaybetti. Saldırganların otomatik silahlarla ateş açtığı iki kafede çok sayıda kişi de ağır yaralandı. İki nargile kafeye silahlı saldırı gerçekleştiren saldırganlardan birinin aşırı sağcı Tobias R. olduğu iddia edildi.

Saldırgan aşırı sağcı çıktı: Alman Bild gazetesi, Hanau'daki silahlı saldırıyı yapan kişilerden birinin ölü bulunan aşırı sağcı Tobias R. olduğunu yazdı. Gazete, aşırı sağcı görüşleriyle tanınan Tobias R.'nin saldırıyla ilgili bir mektup ve video bıraktığını ileri sürdü.

Haberin videosu için tıklayın

"Bazı milletler yok edilmeli ve bunlara Alman pasaportu verilmemeli": Gazetenin iddiasına göre aşırı sağcı saldırgan Tobias R. mektupta, "Bazı milletler yok edilmeli ve bunlara Alman pasaportu verilmemeli" görüşünü savunuyor.

Video mesajı bırakmış: Alman polisinin saldırıyı gerçekleştirdiği şüphesiyle ölü bulduğu aşırı sağcı görüşleriyle tanınan Tobias R. bir video mesajı da bıraktı. Tobias R'nin saldırıyı gerçekleştirdiği Hanau kentinde doğduğu ve 1977 doğumlu olduğu belirtiliyor. Üniversite mezunu olan Tobias R. iktisat okumuş.