BIST 11.090
DOLAR 32,83
EURO 35,64
ALTIN 2.547,81
HABER /  GÜNCEL  /  EĞİTİM

Tunceli'de yarın okullar tatil edildi

Okullar tatil mi sorusunun yanıtı Tunceli 'den geldi. Samsun ve Bingöl 'ün ardından Tunceli ilinde 18 Şubat çarşamba günü okullar tatil edildi.

Abone ol

TUNCELİ 'nin Pülümür ve Nazımiye ilçelerinde olumsuz hava koşulları nedeniyle 18 Şubat çarşamba günü okullar tatil edildi.

Tunceli ve ilçelerinde kar yağışı aralıklarla devam ediyor. Pülümür ve Nazımiye'de kar yağışı nedeniyle eğitime yarın ara verilmesi kararlaştırıldı.

Bu arada, İl Özel İdaresi ekipleri, kar yağışı nedeniyle ulaşıma kapanan 30 köy yolunun açılması için çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

BİNGÖL 'DE OKULLAR YARIN TATİL
Bingöl'de etkili olan kar yağışı nedeniyle okullar yarın (18 Şubat çarşamba) tatil edildi. İl Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan açıklamada, yoğun kar yağışı nedeniyle il merkezi ve bağlı köylerdeki ilk ve orta dereceli okullarda eğitime 18 Şubat Çarşamba günü ara verildiği belirtildi.

Bu arada kent genelinde devam eden kar nedeniyle ulaşıma kapanan köy yollarındaki çalışmalar sürüyor.

SAMSUN 'DA YARIN 18 ŞUBAT OKULLAR TATİL
Samsun yoğun kar altında kalınca okullar yarın 18 Şubat çarşamba günü tatil edildi. Samsun il genelindeki ilk ve orta dereceli okullardaki bugünkü kar tatili yarına uzatıldı. Samsun Valiliğinin açıklamasında, geceden bu yana etkisini artıran kar yağışı dolayısıyla il genelinde eğitim öğretim faaliyetinde bulunan ilk ve orta dereceli okulların 18 Şubat Çarşamba günütatil edildiği belirtildi. Açıklamada, ildeki kamu kurum ve kuruluşlarında görev yapan engelli ve hamile personelin de söz konusu günlerde idari izinli sayılacağı kaydedildi.