BIST 11.090
DOLAR 32,84
EURO 35,64
ALTIN 2.545,81
HABER /  GÜNCEL

Özgecan Aslan'ın katilinin akrabasından şok sözler

Özgecan Aslan'ı vahşice öldüren Suphi Altındöken'i en son gören akrabasından flaş açıklamalar...

Abone ol

Özgecan Aslan'ı Mersin'de acımasızca katleden 26 yaşındaki Suphi Altındöken'i en son gören ve konuşan akrabası Y.T konuştu.

Suphi Altındöken'in mahkemedeki ifadesinde, olay sonrası Yeşilyurt Mahallesi’nde oturan akrabası Y.T.’nin evine gittiğini, evden çıktıktan sonra jandarmalar tarafından yakalandığını söylemişti. Zanlı Altındöken’le en son görüşen ve hukuk işleriyle uğraşan akrabası Y.T., Al Jazeera’ye konuşup yaşananları anlattı.

Y.T. , akrabası Altındöken'le en son konuşmalarını şu sözlerle aktardı:

“Evime gelmeden bir gün önce sabah saatlerinde cep telefonuma mesaj geldi. Suphi mesaj atmıştı. ‘Yakalamam var mı’ yazıyordu. İşlerimin yoğunluğu nedeniyle geri dönemedim, ilgilenemedim. Öğlen saatlerinde aradığımda ise telefonu kapalıydı. Ertesi gün, mesai bitimi eve gittim. Kısa süre sonra Suphi geldi. Yüzünde, gözünde yara benzeri şeyler vardı. Ne olduğunu sordum. Minibüste iki kişi kavga etti. Telaş içindeydi. Bende üzerimi çıkarıp konuşacaktım ki, evden ayrılıp gitmiş. Daha sonra yakalanınca olayı öğrendim. Bu kadar bir şey yapacağını tahmin etmemiştim. Mazot kaçakçılığı suçundan yargılanmıştı, ceza da almıştı. Bende bununla ilgili birşey için mesaj attığını sanmıştım. Zaten yakalaması olduğunu, böyle bir cinayet işlediğini bilsem 'Git, teslim ol' derdim”

AKRABASI DA ANNESİ GİBİ KONUŞTU: SORUNLU YAŞAMINDA BABASININ PAYI VAR

Y.T. de  Altındöken’in annesinin açıklamalarına benzer bir şekilde, Suphi Altındöken'in sorunlu bir yaşamı olduğunu, bunda büyük payın babası olduğuna inandığını söyledi.

suphi-altindoken.jpg

“O tamamen babasının kurbanı. Babasının annesine ve kendisine uyguladığı şiddetin etkilerini hep taşıdı. Sorunlu bir aile de büyüdü. Babası küçük yaşlarda, eline silah verdi, yaşına uygun olmayan yerlere götürdü. 4-5 yıl önce yaşadığı motosiklet kazası da psikolojisini bozdu. Ölümden döndü. Kafasının sağ tarafında hâlâ izleri vardır ve platin takılıdır. O kazadan sonra ne olduysa oldu. Psikolojik tedavi görmesi gerekiyordu. O tedaviyi de gitmedi. Eşiyle de arası bozuktu. Eşini de döverdi ama hiç şikayetçi olunmadı. Dört yaşında bir oğulları var. En son geçen ay, yine boşanma davaları vardı. Ama eşi, sırf çocuğu için vazgeçti. Bu olaydan sonra da evi terketti”

"AİLEM ADINA UTANÇ DUYUYORUM"

Y.T., Altındöken’in yaşamında istikrar olmadığını, ailesindeki geçmiş yaşantısının bu olaya neden olduğu inancında.

“Bazen bir melek bazen bir şeytandı. Ama son günlerinde iyiydi. Kendini işe vermişti. Çalışıyordu. Bunlarla uğraşırken bu cinayeti işlemesini aklımız almıyor. İlaç mı aldı, böyle bir şey yaptı, bilmiyoruz. Ailemiz adına da utanç duyuyoruz. Ölen kızın anne, babasına Allah yardımcı olsun”

BİRÇOK İNSAN SUPHİ'DEN ŞİKAYETÇİ

Aljazeera Türk'ün haberine göre, Altındöken'in akrabalarının yaşadığı mahalleye sessizlik hakim. Suphi Altındöken için “Üzerime araba sürdü” diyen de var, yaşadığı trafik kazasının, psikolojisini bozduğuna inanan da... 

Ailenin oturduğu evin karşısında oturan Zehra Gündüz, Suphi Altındöken için 'Kendi halinde, saygılı biri' diyor:

BİR KOMŞUSU İYİ DESE DE DİĞER KOMŞUSU FARKLI KONUŞUYOR!

“Sabah erken çıkıp gece geç gelirdi. Ama ne zaman görsem, halimi hatrımı sorardı. Kafasını kaldırmadan gider gelirdi. Evlerinden bugüne kadar ses duymuş değilim. Nasıl böyle bir şey yapmış, onu aklım almıyor. Bu vahşeti yapacak biri değildi o, yanındaki kişi yaptırmıştır”

“Benimde başıma bir şey gelir” düşüncesiyle ismini vermek isteyen bir mahalleli, “Yıllardır burada yaşıyorlar. Sürekli evlerine adliyeden tebligatlar gelirdi. Suphi, sürekli muhtara gidip gelirdi. 4 yıl öncede babasını bıçakladı. Uyuşturucu hap, ne ararsan vardı. Eşini de dövüyordu. Aslında babası sakindi ama nasıl böyle bir işin içine girdi, bilmiyoruz” dedi.

Kaynak: Al Jazeera