BIST 1.409
DOLAR 8,08
EURO 9,68
ALTIN 451,27
HABER /  GÜNCEL  /  YEREL

Tunceli'de fedakarlığın kalbi olanlar yaşlı kadını kırmadı fidan dikti

TUNCELİ'de jandarma ve polis ekipleri koronavirüs (kovid-19) nedeniyle dışarıya çıkamayan 65 yaş üstü kişilerin her türlü ihtiyacını karşılamaya devam ediyor. Son olarak bahçesine fidan dikmek isteyen yaşlı kadının isteği yerine getirilirken, 75 yaşındaki Melek Taş'a da her sabah kahvaltısı ulaştırılıyor.

Abone ol

Tunceli'de, koronavirüs nedeniyle dışarı çıkmaları yasak olan 65 yaş ve üzeri vatandaşların ihtiyaçları güvenlik güçleri tarafından karşılanıyor.

Esentepe Mahallesi’nde yaşayan 88 yaşındaki Sakine Almaz’ın isteği üzerine bahçesine jandarma tarafından fidan dikilirken, aynı mahallede yalnız yaşayan 75 yaşındaki Melek Taş’a  da polisler sabah kahvaltısını götürdü.

"Bahar geldi, ben dikemiyorum.."

Tunceli'de koronavirüs nedeniyle evlerinden çıkmaları yasaklanan 65 yaş ve üzeri ile kronik rahatsızlığı olanların ihtiyaçları Tunceli Vefa Destek Grubu üyeleri tarafından karşılanıyor. Merkez Esentepe Mahallesi’nde yaşayan Melek Taş ve Sakine Almaz’ın ihtiyaç ve istekleri de hem jandarma hem polis tarafından karşılandı. Tunceli Jandarma Komutanlığı ekipleri ziyaret ettikleri Sakine Almaz’ın 'Bahar geldi, bahçeme fidan dikmem gerekiyor. Ben yapamıyorum' dedi. Bunun üzerine harekete geçen jandarma ekipleri, valilik tarafından satın alınan fidanları Almaz’ın bahçesine dikti. Almaz, jandarmaya teşekkür etti.

Yine aynı mahallede yalnız yaşayan 75 yaşındaki Melek Taş'ın ise kahvaltısı her sabah polis ekiplerince evine götürülüyor.

ÖNCEKİ HABERLER
Lufthansa koronavirüs krizi nedeniyle filosunu küçülttü hisseleri yarı yarıya düştü
İzmir ilçelerinin koronavirüs vaka sayısı! En çok ve en az hangi ilçede haritası
Koronavirüsün en temel belirtisi değişti yüksek ateş artık belirleyici değil
Koronavirüs aplikasyonu geliştirildi! Sağlık Bakanı Fahrettin Koca açıkladı
Ücretsiz izin maaş desteği kaç para kimler alacak?
Koronavirüs fırsatçılığı! 60 liralık yol parası oldu 800 lira
Koronavirüs hastasının yazdığı not doktorları ağlattı! Ömür boyu duacınız olurum
Ekrem İmamoğlu İstanbul'da koronavirüsün en çok yaşandığı üç ilçeyi açıkladı
Adana'da polis dolandırıcıyı 'Maske getireceğiz' diyerek yakaladı
Rüştü Reçber'den ilk açıklama: Bu işin şakası yok
Yorumlar