BIST 1.205
DOLAR 7,88
EURO 9,31
ALTIN 483,19
HABER /  GÜNCEL

TRT'den Davud Nabi'ye özel video Hello Brother

YENİ ZELANDA'daki katliamda hayatını kaybeden ve son sözü Hello Brother olan Davud Nabi için hazırlanan dünya çapında yankı uyandırdı.

Abone ol

TRT World, Yeni Zelanda'nın Christchurch kentindeki terör saldırısında hayatını kaybeden Davud Nabi'yle ilgili video hazırladı. Videonun konu ise Nabi'nin saldırganı görürken söylediği HelloBrother (Merhaba kardeşim) oldu.

Nani için hazırlanan videoda "Davut Nabi'yi ve onun son iyi niyet gösterisini kutlayalım. Davut Nabi'nin kelimeleri bir diyalogun başlangıcıydı. Hep beraber bu diyaloğu devam ettirebiliriz." ifadelerine yer verildi. 

Dünyanın pek çok yerinden insanın "Hello Brother" ve kendi dillerinde "merhaba kardeşim" dediği videoda, herkes Davud Nabi'nin hikayesini sürdürmek için "#HelloBrother" etiketini kullanarak paylaşımlar yapmaya davet etti.

Sosyal  medyada yayıldı
Kısa sürede sosyal medyada "#HelloBrother" etiketiyle birçok paylaşım yapılırken, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Prof. Dr. Fahrettin Altun ve TRT Genel Müdürü İbrahim Eren de TRT World'ün hazırladığı videoyu "#HelloBrother" etiketiyle sosyal medya hesapları Twitter'da paylaştı. 

Terör saldırısında hayatını kaybeden Afganistan göçmeni 71 yaşındaki Davud Nabi, camiye girdiği sırada "Merhaba kardeşim" dediği teröristin kayda aldığı görüntülerde yer almıştı. Terör saldırısında hayatını kaybeden Davud Nabi, ‘merhaba kardeşim’ sözlerinden birkaç saniye sonra terrorist tarafından hedef alınarak katledildi.

ÖNCEKİ HABERLER
Roberto Soldado'ya kötü haber! Kendi başını yaktı
Çin'de fabrika patladı: 44 ölü 640 yaralı
İstanbul'da korku dolu anlar! 10 kişi kurtarıldı
Mustafa Cengiz'den İbrahimovic itirafı
Sözleşmeli öğretmenlik branş dağılımı tam liste-2019
Tolga Çoşkun annesi kimdir hangi filmlerde rol aldı?
Yorumlar