BIST 1.461
DOLAR 8,27
EURO 10,08
ALTIN 488,34
HABER /  SEÇİM  /  YEREL SEÇİMLER 2019

Soylu: PKK tarafından CHP İzmir listesine itelenmiş 14 kişi var

Ege Karadenizli Sanayici ve İş Adamları Derneği üyeleriyle Balçova Termal Otel'de bir araya gelen Soylu, yerel seçimleri hatırlatarak, bu yerel seçimde terör örgütü PKK'nın, tuhaf bir ittifak aracılığıyla belediyelere sızmaya çalıştığını söyledi.

Abone ol

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu salonda iş adamları bulunduğunu, kendisinin de R.Ö. adında bir işsiz bildiğini belirterek, şöyle devam etti:

"1990'lı yıllarında başında Muş'un Malazgirt ilçesinde Yol, Su, Elektrik Genel Müdürlüğüne ait iş makinelerinin yakılması eylemine katılmış. 2015'te Apo'ya tecridi protesto etmek için eylemlere katılmış, basın açıklaması yapmış, küçük bir ayrıntı belki ama 2018 yılında KCK Türkiye masası yapılanmasında faaliyet gösterdiği bilgisi var.

Bir tane arkadaşı var, 2010 yılında İzmir'de korsan gösteri ve güvenlik güçlerinin araçlarına havai filan atma, taşlı sopalı saldırı eylemi gibi sosyal faaliyetleri var. Bir tane de 1997 yılında PKK/KCK terör örgütü mensubu olmak suçundan Diyarbakır E Tipi cezaevinde yatmış bir eleman var. Bir de kuyumcu dükkanı soymaktan yakalanmış bir örgüt üyesi.

Saydığım insanlar ve bunlar gibi son tespitlerimize göre Türkiye genelinde 325 kişiyi, öncesinde 299 demiştim ama son tahlilde bunun gibi 325 kişiyi ilçe belediye meclis üyesi olarak şu aziz millete teklif ediyorlar."

'PKK tarafından CHP İzmir listelerine itelenmiş 14 kişi var'
Bakan Soylu, anlattıklarının birkaçının İzmir CHP ilçe belediye meclis üyesi adayı olduğunu ifade ederek, "

Bu kariyerde, bu karakterde, özgeçmişleri bu şekilde olan ve resmen PKK tarafından CHP İzmir listelerine itelenmiş 14 kişi var.
Tespit edilen toplam rakam: 325 

31 Mart günü eğer seçilirse sicillerinde PKK iltisakı bulunan, tövbekar falan olmamış, irtibatı kesilmemiş ve Türkiye çapında 325 kişi, belediye meclislerine girecekler.

"Bunlara belediye meclis üyeliği yaptırmayız"
Şunu söyleyim, bunların iltisakı, irtibatı, davaları devam ediyor. Net söyleyim 14 değil 325 kişi de olsa, iltisakını, irtibatını tespit ettiğimiz anda bu adamların hiçbirisi Allah muhafaza belediye meclis üyesi seçilse biz bunlara belediye meclis üyeliği yaptırmayız. Çünkü bu olayları yapmış insanların bu görevlere aday olma hak

ÖNCEKİ HABERLER
Ferdi Kadıoğlu'ndan sitemkar sözler
Muharrem İnce'den 'CHP'nin başına geçecek misin?' sorusuna yanıt
Google, Plus uygulamasını kapatıyor! Veriler silinecek mi?
Adana'da park halindeki araç alev alev yandı
Yeni Zelanda Dışişleri Bakanı Peters İstanbul'a geldi
Ronaldo'nun cezası belli oldu
Bursaspor'un eski yıldızı ölümden döndü
Ekrem İmamoğlu, yapılmış tramvayı vaadetti!
Anadolu Efes, 4. sıradaki yerini garantiledi
Ünal Karaman, Trabzonspor'da kendini buldu
Yorumlar 3 yorum