BIST 1.330
DOLAR 7,84
EURO 9,51
ALTIN 462,84
HABER /  YEREL SEÇİMLER 2019

GENAR'dan yerel seçim öncesi kritik açıklama: 7-8 puan düşük olacak!

GENAR Araştırma Şirketi Başkanı İhsan Aktaş, yerel seçim öncesi kararsızlarla ilgili "Sandığa gitme 7-8 puan düşük olacak galiba diğer seçime göre" açıklaması yaptı.

Abone ol

GENAR Araştırma Şirketi Başkanı Aktaş, Habertürk TV'deki canlı yayında yerel seçim gündemini değerlendirdi. Aktaş, kararsızların en fazla AK Parti'de olduğunu bunun ise doğal bir durum olduğunu söyledi. Aktaş, "Sandığa gitme 7-8 puan düşük olacak galibe diğer seçime göre" dedi.

İhsan Aktaş'ın açıklamaları şöyle: AK Parti'de 38'den 50'ye kadar bir esneklik var. AK Parti oyları muhalefetin saiki ile değişmiyor. Kendisinin yüzde 40'a yakın bir oyu sabit duruyor. Ekonomi şaha kalktığı zaman 50'ye kadar çıkıyor, 40'a kadar düşüyor. Yerelde refleksler daha farklı. Orada hem parti, hem aday, hem rakibin durumu, bazen de iktidara mesaj vermek isteyen insanlar bunu yerel seçimde yaparlar. O kadar çok değişken var ki...

"Artık belediye başkanlarının iki fonksiyonu var"

Artık belediye başkanlarının iki fonksiyonu var. Bir, klasik hizmetleri yapmak, iki, kent liderliği yapmak. İstanbul acaba, sanayi-turizm kenti mi olacak, kültür kenti mi olacak? Kent liderliği vatandaşın geleceğini de etkileyecek. Adaylar arasında sadece Binali Bey'de kent liderliğine dair emareler gördüm.

"Kararsızlar iktidar partisinde olur"

Kararsızlar doğal olarak her zaman daha çok iktidar partisinde olur. Eleştirilen her zaman iktidar partisidir. Muhalefet partilerinin Erdoğan'ı yenmek gibi bir idealleri var, 15 yıldır yenemediler. Bir önceki seçime bakın, Türkiye'deki seçimler birinci derece Almanların derdiydi. Dünya sisteminin bazı unsurlarının da bir amacı var. Hepsinde iktidar partisini yenmek gibi yüksek bir motivasyon var.

Sandığa gitme 7-8 puan düşük olacak galiba diğer seçime göre.

BU FOTO GALERİYE BAKIN
Foto Galeri 3 anket şirketi açıkladı yerel seçimde sürpriz beklenen bomba il ve ilçeler Galeriye Gözat
ÖNCEKİ HABERLER
Ferdi Kadıoğlu'ndan sitemkar sözler
İstanbul'da eylem hazırlığındaki 2 PKK'lı teröriste operasyon!
Google, Plus uygulamasını kapatıyor! Veriler silinecek mi?
Adana'da park halindeki araç alev alev yandı
Yeni Zelanda Dışişleri Bakanı Peters İstanbul'a geldi
Edirne'de denetim! Minibüs sürücüleri "65 yaş üstü ve 20 yaş altı" için uyarıldı
Yorumlar 2 yorum