BIST 1.542
DOLAR 7,41
EURO 9,02
ALTIN 441,83
HABER /  MEDYA

Fatih Altaylı bana görev verin diyen Bülent Arınç'a hak verdi

Habertürk yazarı Fatih Altaylı, Bülent Arınç'ın geçen günlerde "Erdoğan'a 'Sorumlulukları paylaşın, Gül'e, Davutoğlu'na, Babacan'a veya bana görev verin' dedim" sözüne hak verdi.

Abone ol

Fatih Altaylı, Habertürk'te "Milletleri utandıran liderler" başlığıyla yayımlanan yazısında "Bir gün Bülent Arınç'la aynı fikirde olacağımı rüyamda görsem inanmazdım. Ama aynı fikirdeyim" ifadesini kullandı.

Altaylı, sözlerine şöyle devam etti: "Arınç, tecrübeli, önemli görevler üstlenmiş, devlet birikimine sahip olmuş eski politikacıların veya liderlerin, devlet tarafından değerlendirilmesinin ülke adına doğru olacağını söyledi geçenlerde.

Dönem Arınç'ın bu önerisine çok uygun

Arınç'ın kastettiği Gül'ün, Babacan'ın, kendisinin ve benzeri birtakım başka politikacıların bir kenara atılmaması gerektiği. Üstelik dönem, Arınç'ın bu önerisine çok uygun.

O deneyimler genelde devlete çok pahalıya mal olmuş oluyor

Cumhurbaşkanlığı sisteminde bakanların yanında ya da üzerinde birtakım politika kurulları var. Bu kurullar bazı deneyimli eski politikacıların, deneyimli üst düzey eski bürokratların hizmete devam etmesi ve deneyimlerin genç kuşaklara aktarması için çok önemli ve çok değerli yerler olabilir diyen Altaylı; ''Çünkü o deneyimler genelde devlete çok pahalıya mal olmuş oluyor. Çöpe atılması kaynak israfından başka bir şey değil" ifadelerini kullandı.

ÖNCEKİ HABERLER
İstanbul merkezli 37 ilde FETÖ operasyonu çok sayıda avukat var
Emre Belözoğlu: 50 yaşında bile gelirim
Cuma mesajları resimli yeni 2019 cuma sözleri paylaş
Soylu: PKK tarafından CHP İzmir listesine itelenmiş 14 kişi var
Muharrem İnce'den 'CHP'nin başına geçecek misin?' sorusuna yanıt
İstanbul'da eylem hazırlığındaki 2 PKK'lı teröriste operasyon!
Google, Plus uygulamasını kapatıyor! Veriler silinecek mi?
Adana'da park halindeki araç alev alev yandı
Erdoğan onayladı! Bu yıl da devam edilecek
Yeni Zelanda Dışişleri Bakanı Peters İstanbul'a geldi
Yorumlar 8 yorum