BIST 1.408
DOLAR 8,02
EURO 9,61
ALTIN 454,29
HABER /  SPOR

TFF Başkanı Nihat Özdemir: Yeni sezonun geç başlaması söz konusu değil

İhlas Haber Ajansı

 Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Nihat Özdemir, yayıncı kuruluş ile görüşmelerin sürdüğünü ve liglerin ertelenmesi gibi bir durumun söz konusu olmadığını söyledi. 

Abone ol

Kulüpler Birliği Vakfının Maslak'taki merkezinde yayıncı kuruluşun talepleriyle ilgili bir toplantı yapıldı. Toplantıya Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Nihat Özdemir, TFF 1. Başkan Vekili Servet Yardımcı, TFF Genel Sekreteri Kadir Kardaş ve Kulüpler Birliği Başkanı Fikret Orman ile Süper Lig'de yer alan kulüplerin temsilcileri katıldı. 

Toplantının ardından TFF Başkanı Nihat Özdemir ve Kulüpler Birliği Başkanı Fikret Orman, basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Orman, Kulüpler Birliği adına yayıncı kuruluş ile görüşmesi için TFF'ye yetki verdiklerini ve en kısa sürede konunun çözüme ulaşılacağına inandıklarını dile getirdi. 

Özdemir: "Liglerin ertelenmesi söz konusu değil" 
Kulüpler Birliği'nin üyeleriyle beraber yayıncı kuruluşun isteklerine ilişkin son durumun şartlarını müzakere ettiklerini söyleyen TFF Başkanı Nihat Özdemir, "Bu konuyla ilgili kulüplerimizin desteğiyle yayıncı kuruluş ile son görüşmeleri yaparak en kısa zamanda nasıl bir anlaşmaya vardığımızı açıklayacağız. Biz son bir defa yayıncı kuruluş ile görüşeceğiz. Liglerin ertelenmesiyle ilgili bir durum söz konusu olmayacak. Ümit ediyorum ki mevcut kuruluş ile devam edeceğiz. En kısa zamanda kamuoyuna açıklamamızı yapacağız. Herkes olumlu yaklaşıyor meseleye. Bu Türkiye'mizin, kulüplerimizin ve Türk futbolunun meselesi. Çözüm hazır. En kısa zamanda uygulamaya koyacağız" şeklinde konuştu. 

"Ödemelerde bir sorun gözükmemekte" 
Yayıncı kuruluşun kulüplere yapması gereken ödemelerde herhangi bir sorunun bulunmadığını da belirten Nihat Özdemir, "Biz yola çıkarken Kulüpler Birliği ile toplantılar yaparak bir noktaya geldik. Herhangi bir sorunumuz yok, bu sene de hedefe varmak üzere çalışıyoruz. Ödemelerde bir sorun gözükmemektedir. En kısa sürede kulüplerimize ödemelerin yapılmasını sağlayacağız" dedi. 

"Biz kulüpler adına o sözleşmeyi yaptık''
Özdemir, son olarak yayıncı kuruluş ile TFF'nin arasında bir sözleşmenin olduğunu hatırlatarak, "Biz kulüpler adına o sözleşmeyi yaptık. Bütün şartları değerlendirerek kulüplerin, TFF'nin, yayıncı kuruluşunun ekonomik durumunu değerlendirerek objektif bir yol bulduk ve kulüplere sunduk" diye konuştu. 

BU FOTO GALERİYE BAKIN
Foto Galeri Dayak olayı evliliği bitirmişti Burak Yılmaz'a eski eşi İstem Yılmaz'dan büyük darbe Galeriye Gözat
ÖNCEKİ HABERLER
14 yaşındaki Vedat’ın ölümüyle ilgili Hakkari Valiliği açıklama yaptı!
Okullar ne zaman açılacak 2019 eylül ayının kaçında başlıyor?
Netflix'e ne olacak kapanır mı? Netflix'in sahibi Reed Hastings demiş ki...
Fatih Terim Emre Mor'a nefes aldırmayacak! İşte Terim kanunları
Sel sularıyla şehre inen timsah köpeğe işte böyle saldırdı
Cuma selası ile ezan arasında duaların kabul olduğu an nedir?
Beşiktaş'ta, Ljajic ve Dorukhan'da kas zorlanması
Antalya'da talihsiz adam kredi çekmek için gitti kendini cezaevinde buldu
Allah'ın kıyamet günü yüzüne bakmayacağı 3 günah hangisi
Niğde'de arıcılar bal rekoltesinden umutlu
Yorumlar 1 yorum