BIST 4.979
DOLAR 18,63
EURO 19,32
ALTIN 1.054,91
HABER /  GÜNCEL

Terör örgütü PKK elebaşı Murat Karayılan: CHP'ye daha yakınız

PKK elebaşı Murat Karayılan, Jerusalem Post gazetesi muhabirinin "Atatürk'ün ideallerine karşı çıkmanıza rağmen, CHP gibi Atatürk'ün vizyonuna daha yakın olan partilere şimdi daha mı yakınsınız?" sorusuna dikkat çeken bir yanıt verdi. Karayılan, 'AK Parti ile MHP arasındaki ittifaka karşı çıktıkları için CHP ile hemfikiriz.' ifadelerini kullandı.

Abone ol

İsrail basını, PKK'lı terörist Murat Karayılan ile röportaj yaptı.

Jerusalem Post gazetesinin Karayılan'a güzellemeler yaptığı haberinde terör örgütü elebaşının "Türkiye'ye karşı 'barışçıl mücadele' çağrısı" bulunduğu aktarıldı.

"Sorunlarımızı barışçıl yöntemlerle çözmekte ısrar ediyoruz" dediği belirtilen Karayılan'ın, Ankara'nın gözünde işaretli bir varlık olduğu, özellikle Türk silahlı insansız hava araçlarının son aylarda PKK'lı teröristlere yönelik etkili operasyonlar gerçekleştirdiği kaydedildi.

'CHP ile daha mı yakınsınız' sorusu

Terör örgütü elebaşına "Atatürk'ün ideallerine karşı çıkmanıza rağmen, CHP gibi Atatürk'ün vizyonuna daha yakın olan partilere şimdi daha mı yakınsınız?" sorusu yöneltildi.

"AK Parti-MHP ittifakına karşı çıktıkları için...'' 

AK Parti-MHP ittifakına karşı olduklarını açıkça dile getiren eli kanlı örgütün lideri, "CHP, Kürt meselesine gelince AK Parti'yle aynı fikirde ama biz AK Parti ile MHP arasındaki ittifaka karşı çıktıkları için başka konularda da onlarla (CHP) hemfikiriz." diye konuştu.

BU FOTO GALERİYE BAKIN
Taksim'de yapımı süren yeni AKM binasının son haline bakın dev küresi ortaya çıktı
Foto Galeri Taksim'de yapımı süren yeni AKM binasının son haline bakın dev küresi ortaya çıktı Galeriye Gözat