BIST 11.156
DOLAR 33,04
EURO 35,94
ALTIN 2.551,00
HABER /  GÜNCEL

Taksim'deki Türk bayrağı Demirel için yarıya indirdildi

9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel'in vefatı üzerine ilan edilen 3 günlük yas kararıyla, bayraklar yarıya indiriliyor.

Abone ol

Vefat eden 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel için 3 günlük yas ilan edilmesinin üzerine bayraklar yarıya indiriliyor. Taksim'deki dev Türk bayrağı ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi önündeki bayraklar da yarıya indirildi.

DEMİREL NE ZAMAN DEFNEDİLECEK? 

Başbakan Davutoğlu'nun açıkladığı 'defin programı'na göre; 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel’in naaşı cuma günü sabah ilk olarak Güven Hastanesi’nden Güniz Sokak’a götürülecek. Güniz Sokak’ta bir süre evin önünde bekletilecek olan cenaze, saat 11.00’de TBMM’de devlet töreni yapılacak.

ISPARTA'DAKİ CENAZE TÖRENİ CUMARTESİ GÜNÜ

TBMM’den katafalka konulacak olan Demirel’in naaşı törenin ardından Kocatepe Camii’ne götürülecek. Kocatepe’de Cuma namazının ardından kılınacak cenaze namazı sonrası cenaze Isparta’ya götürülecek. Isparta’daki tören ise Cumartesi günü yapılacak.

suleyman-demirelin-mezari.20150617152807.jpg

NAZMİYE DEMİREL DE EŞİNİN YANINA NAKLEDİLECEK

İslamköy’de Şehriban Hatun Camii’nde öğle vakti kılınacak cenaze namazının ardından Demirel, kendisi için yapılan ve halen inşaatı devam eden Çalca Tepe’deki anıt mezara defnedilecek. Ailenin kararının ardından Nazmiye Demirel de anıt mezara nakledilecek.

Program akşam saatlerinde Dışişleri Bakanlığı Protokol Müdürlüğü’nde yapılacak toplantının ardından resmi olarak duyurulacak.