BIST 10.166
DOLAR 32,32
EURO 35,08
ALTIN 2.411,83
MEDYA

Taha Hüseyin Karagöz'den Özgür Özel açıklaması: Öyle dediyse canı sağ olsun

Gazeteci Taha Hüseyin Karagöz, kendisi hakkında "Nikah davetiyesi için uğradı kapıdan gönderecek halimiz yoktu" diyen CHP Genel Başkanı Özgür Özel'e randevulu gittiğini söyledi. Karagöz, "Öyle dediyse canı sağ olsun. Sonuçta Sayın Genel Başkan'a çok ciddi tazyik var bu anlamda." dedi.

Gazeteci Taha Hüseyin Karagöz'ün CHP Genel Başkanı Özgür Özel'le görüşmesi yankı uyandırdı.

Özellikle CHP'ye yakın çevrelerde büyük tepkiyle karşılanan ziyarete ilişkin açıklamalar gelmeye devam ediyor.

TV100'de yayınlanan Gürkan Hacır'la Taksim Meydanı programına konuk olan Karagöz, ziyaretin perde arkasını ve görüşmenin içeriğine dair açıklamalarda bulundu.

"İKİLİ BİR HUKUKİ DİYALOĞUMUZ VAR"
Karagöz "Yaptığım bir televizyon programında Özgür Özel konuk olmuştu o gün bugündür de devam eden ikili bir hukuki diyaloğumuz vardı. Bayramda, seyranda, acı-tatlı günde bir şey öğrenmek istediğimde dönüş yapardı." ifadelerini kullandı.

"BAYRAMDA TELEFONLAŞIRIZ"
Hacır'ın "Siz bayramda telefonlaşıyor muydunuz Özgür Özel’le?" sorusuna Karagöz "Tabii canım ben sadece Sayın Özel’le değil İYİ Parti’den de Gelecek Partisi’nden, HDP hariç tüm partilerde kontağım vardır." cevabını verdi.

"RANDEVU TALEP EDECEĞİMİ SÖYLEDİM"
Ankara'daki 23 Nisan resepiyonunda da Özel ile görüştüğünü belirten Karagöz "Özel genel başkan olduktan sonra telefonla aradım, açmadı. Mesajıma birkaç gün sonra döndü, başarılar diledim. 23 Nisan resepsiyonunda Özgür Özel ile karşılaştık. Beni görünce 'Tahacım nasılsın' dedi ve benle sohbet etti. Bayramda notumu aldığını, rahatsızlık sebebiyle dönemediğini söyledi. ‘Başka bir konu var mı’ dedi, ‘ziyaret için aradığım’ dedim. Özel ‘en kısa zamanda organize edelim’ deyince ‘randevu talep edeceğim’ dedim." sözlerine yer verdi.

"RANDEVULU GİTTİM"
TBMM'de gerçekleştirdikleri görüşmenin randevulu olduğunu belirten Karagöz "Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşmesinin ardından aklımda randevu talebi vardı. Ankara programım oldu, AK Parti'de birkaç görüşmem oldu. Sonra salı gün çıkınca danışmanına ulaştım, yardımcı oldular" dedi.

"ÖZGÜR ÖZEL ÖYLE DEDİYSE DE CANI SAĞOLSUN"
Görüşmeyle ilgili Özel'in bir gazeteciye "Nikah davetiyesi için uğradı kapıdan gönderecek halimiz yoktu" demesiyle ilgili ise Karagöz "Ben burada Özgür Bey'i yalanlayacak değilim, açıklaması nasıl aktarıldı bilmiyorum. Öyle dediyse de canı sağ olsun. Sonuçta Sayın Genel Başkan'a çok ciddi tazyik var bu anlamda. Ben yaşadığımı söyleyim. Gittim, Ali Mahir Başarır ile kapıda karşılaştım. Onla da biraz lafladık sonra benim sıram gelince içeri buyur erttiler." dedi.

Sitene Ekle