BIST 1.441
DOLAR 8,24
EURO 10,03
ALTIN 485,64
HABER /  DÜNYA

Taciz edildiğini fen dersinde anladı

Kayseri’de 13 yaşındaki bir kız çocuğunun babasının arkadaşı tarafından taciz edildiği iddia edildi. Çocuğun, tacizi fen bilgisi dersinde in...

Abone ol

Kayseri’de 13 yaşındaki bir kız çocuğunun babasının arkadaşı tarafından taciz edildiği iddia edildi. Çocuğun, tacizi fen bilgisi dersinde insan vücudunun anlatılmasının ardından fark ettiği ifade edildi.
Kayseri 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davanın duruşmasına, "cinsel istismar" iddiasıyla tutuksuz yargılanan A.A. ve taciz edildiğini öne süren 13 yaşındaki B.T. ile anne ve babası katıldı. Duruşmanın kapalı bölümünde mahkeme tarafından ifadesi alınan B.T.’nin ardından tanık olarak rehber öğretmen salona alındı. Taciz edildiğini ileri süren B.T. ile okulda haftada bir defa görüşme imkanı bulduklarını söyleyen rehber öğretmen, ifadesinde, “B.T. ile haftada bir defa görüşebiliyorduk. Kendisi intihar etmeyi düşündüğünü ve mutsuz olduğunu söylüyordu. Onu mutsuzluğa iten sebebin ne olduğunu öğrenmeye çalıştım. Sonunda söyleyemediklerini yazmasını istedim. B.T. babasının arkadaşının kendisine 3. sınıftan beri tacizde bulunduğunu ancak bunu 4. sınıfta fen bilgisi dersinde insan vücudunu tanıdıktan sonra fark ettiğini ifade etti. İnsan vücudunu tanıdıkça A.A.’nın dokunulmaması gereken yerlere dokunduğunu anladığını ifade etti. B.T.’nin bana yazdığı her şeyi dosya halinde avukata da verdim” diye konuştu.
Mahkeme heyeti, diğer şahitlerin de dinlenmesinin ardından eksik dosyaların tamamlanması ve raporların beklenmesi için duruşmayı erteledi.
(İHA)

ÖNCEKİ HABERLER
iPhone için fonksyonel kap
Şehit ailesine 18 yıl sonra maaş
Müslüman katili TIME'a kapak oldu!
Taşköprü`de arsa birim fiyatları belirlendi
Akil İnsanlar neler yaptı ?
Alışveriş arabası ile gelen korkunç ölüm
Günün önemli gelişmeleri (3)
Deniz Çakır'ı dağıtan haber!
Evini kendi elleriyle yıktı
İbrahim Kutluay’ın ölüm sebebi belirlendi
Yorumlar