BIST 1.441
DOLAR 8,46
EURO 10,27
ALTIN 501,15
HABER /  DÜNYA

Müslüman katili TIME'a kapak oldu!

Müslüman katili Budist rahip, TIME'a kapak oldu.

Abone ol

ABD'de yayın yapan Time dergisi, Myanmarlı İslam karşıtı Budist rahip Ashin Wirathu'yu ''Budist terörün yüzü'' başlığıyla kapak yaptı.

Myanmar Devlet Başkanı Thein Sein ise ''Time'ın yayınının, Myanmar'daki inançlar arası güvene zarar verdiğini'' öne sürerek, ''Budist rahibin barış ve refah için çalıştığını savundu.

Devlet Başkanı'nın sitesinde ise ''Time'ın haberinin Budizm'i yanlış tanıttığı'' iddia edildi. Myanmarlı Budistlerin de Time'ın haberine karşı internet üzerinde imza kampanyası başlattığı bildiriliyor.

MÜSLÜMANLARA SALDIRIYI TAHRİK EDİYOR

Ashin Wirathu Arakan bölgesinde yaşayan Müslümanları Myanmar için tehlike olarak görüyor. 45 yaşındaki Budist rahip, 2003 yılında Müslümanlara yönelik saldırıları tahrik ettiği gerekçesiyle hapse atılmış, fakat geçen yıl Devlet Başkanı Tehin Sein tarafından affedilerek serbest bırakılmıştı.

Arakanlı Müslümanlara yönelik yalnız geçen yıl meydana gelen saldırılarda 200'den fazla Müslüman hayatını kaybetmişti. Bu senenin mart ayındaki son saldırılarda ise 40'tan fazla Müslüman hayatını kaybetti. Üstelik olaylar sonrasında yüzlerce Müslüman hapse atılırken, saldırıların sorumlusu olan Budistlerden sadece birkaçı ceza aldı.

ÖNCEKİ HABERLER
Taşköprü`de arsa birim fiyatları belirlendi
NBA seçmeleri Diyarbakır’da
Alışveriş arabası ile gelen korkunç ölüm
Günün önemli gelişmeleri (3)
Evini kendi elleriyle yıktı
İbrahim Kutluay’ın ölüm sebebi belirlendi
Vali’den ’eli sopalı polis’ açıklaması
Cami ve kilise bir arada
İlginç düğün davetiyesi
CHP'de Kılıçdaroğlu'yla ilgili bomba iddia
Yorumlar 8 yorum