BIST 1.542
DOLAR 7,53
EURO 8,98
ALTIN 411,29
MAGAZİN

Survivor'da Acun Ilıcalı koronavirüs salgınını duyurdu!

Dominik'te çekimleri yapılan Survivor 2020 yarışmasında Acun Ilıcalı 'acil durum konseyi' yaparak yarışmacılara koronavirüs salgınını ilk defa duyurdu. İki aydır dünyadan habersiz olan yarışmacılar, koronavirüs salgınının Türkiye ve tüm dünyayı etkilediğini öğrenince büyük şaşkınlık ve üzüntü yaşadı. Yarışmacılar ilk defa duydukları koronavirüs hakkında Ilıcalı'ya sorular sordular.

Tüm dünya ve Türkiye'de hızla yayılan koronavirüs salgını Survivor yarışmasının da gündemine girdi. Çekimlerin yapıldığı Dominik'te 2 aydır tüm gelişmelerden habersiz olan Survivor yarışmacıları, Acun Ilıcalı'nın koronavirüs hakkında yaptığı açıklamalarla büyük şok yaşadı.

Survivor'da acil durum konseyi yapan Ilıcalı, koronavirüs salgının geldiği boyutu ve son rakamları yarışmacılarla paylaştı. Dominik'e yarışma için geldikleri tarihte sadece Çin'in Wuhan bölgesinde olan koronavirüs salgının tüm dünyaya yayıldığını öğrenen yarışmacılardan bazıları gözyaşlarını tutamadı.

Salgın hakkında bilgi veren Ilıcalı, söze yarışmacıların aileleriyle sık sık irtibat halinde olduklarını, ailelerinden veya yakınlarından hiç kimsede hastalık olmadığını söyledi. Ilıcalı konseyde yaptığı konuşmada şunları söyledi:

"Bu kötü haber verme toplantısı değil, sadece böyle önemli bir olaydan sizin habersiz olmanızı istemedik. Buraya gelmeden ailelerini tekrar arattım aileleriniz güvende ve sağlıklı. Sürekli ailelerinizle temastayız. İlk önce Çin'de ortaya çıkan koronavirüs salgını daha sonra İran ve İtalya'ya yayıld ve artık tüm dünyada tehlikeli bir boyuta ulaştı. Dünya Sağlık Örgütü tarafından pandemi ilan edildi. Ülkeler sınırlarını kapattı. Virüsün yayılmasını engellemek için dünya artık karantina altında.
Türkiye'de de bu salgın ortaya çıktı ve şu ana kadar 30'dan fazla vatandaşımız hayatını kaybetti. Türkiye'de restoranlar kafeler kapatıldı. Bankalar, marketler açık. İnsanlar evlerinden çalışmaya başladı. Sokaklar boşaldı. Türkiye'de de yabancı ülkelere sınırlar kapatıldı, uçuşlar durduruldu"

Sitene Ekle
Yorumlar
ÖNCEKİ VİDEOLAR
Ebru Polat yaşlı adamı çekenlere isyan etti!
CZN Burak'ın oyuncak koleksiyonu görenler şaşkına döndü
Türk Bilim insanlarının ürettiği kit 10-20 dakikada sonuç veriyor
Canlı yayında haber spikerinin ağzına sinek kaçtı
Bilim Kurulu üyesi Ahmet Demircan'dan coronavirüsü için ‘bağışıklık’ uyarısı
Torunlardan dedelerine ve ninelerine 'evde kalın' çağrısı
Koronavirüs nedeniyle çekimleri iptal olan Çukur'un oyuncularından canlı yayın
Donald Trump'a koronavirüs şakası
Emre Belözoğlu ve Radamel Falcao Coronavirüse (Covid-19) karşı aynı projede
Şeyma Subaşı'nın karantina günlüğü! Kendini temizliğe verdi